Depilacja laserowa jest idealną opcją na zimę! Sprawdź, na czym polega i jaka jest cena

25/10/2018

Nie oszukujmy się. Każda kobieta ma w sobie małego lenia, który wychodzi w sezonie jesienno-zimowym na wierzch. Gdy zimno za oknem i możemy założyć na siebie warstwę ciepłych ubrań, nieco mniej dbamy o siebie. Żeby jednak dbać o higienę i piękny wygląd, warto pamiętać o depilacji ciała. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Doskonałą opcją ku temu będzie depilacja laserowa.

Depilacja laserowa – co to takiego?

 

Depilacja laserowa jest coraz popularniejsza wśród kobiet, w związku z czym coraz więcej salonów kosmetycznych ma w swojej ofercie właśnie tę usługę. Wśród opinii królujących w Internecie można spotkać się ze zdaniami, że to najskuteczniejsza i najmniej bolesna opcja depilacji. Nic więc dziwnego, że coraz więcej pań decyduje się właśnie na taką formę usunięcia włosków z ciała.

 

Podczas zabiegu depilacji laserowej wykorzystuje się zjawisko znane jako selektywna fototermoliza. Kosmetolog przykłada laser do oczyszczonej i odpowiednio przygotowanej do zabiegu skóry. Wówczas światło wydawane przez laser jest pochłaniane przez melaninę, czyli barwnik zawarty w cebulce włosa. Tam impuls laserowy zamieniany jest w energię termiczną. Wynikiem tego jest zniszczenie bodźców odpowiedzialnych za odrastanie włosków. Długość takiego zabiegu może wahać się w granicach pół do dwóch godzin, w zależności od tego, jakie miejsce depilujemy.

 

Depilacji laserowej podlega całe ciało, począwszy od twarzy, skończywszy na strefie bikini. Podczas zabiegu możemy odczuwać lekkie pieczenie, a po depilacji nasza skóra będzie zaczerwieniona. Można zastosować maść znieczulającą, oczywiście należy też pamiętać o odpowiednim zadbaniu o skórę przy pomocy balsamów. Depilacja laserowa zyskuje na popularności nie tylko wśród kobiet, ale również u mężczyzn. Nic dziwnego! Efekty tego zabiegu są zniewalające, żeby jednak były trwałe, potrzebna jest seria zabiegów w odstępach czasowych 6-12 tygodni.

 

Depilacja laserowa – jak się do niej przygotować?

 

Zanim zdecydujecie się na depilację laserową, warto wiedzieć, jak się do niej przygotować. Dzień przed zabiegiem należy ogolić strefę, którą chcemy depilować, maszynką do golenia (nie można używać depilatorów). Przed samą depilacją natomiast należy umyć tę część ciała łagodnym mydłem. Przed zabiegiem zabronione jest korzystanie z kremów, dezodorantów i balsamów, które mogą podrażnić naszą skórę.
 

Na co najmniej miesiąc przed depilacją należy zrezygnować z solarium oraz innych form opalania, ponieważ opalona skóra może prowadzić do poparzeń lub powstania podczas zabiegu przebarwień. Tym bardziej sezon zimowy jest idealny do tego typu depilacji. Na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z peelingów.

Warto pamiętać, że włosy rude, siwe i delikatny meszek nie nadają się do depilacji laserowej. Z tej formy zabiegów nie powinny również korzystać osoby cierpiące na: bielactwo, nowotwór, łuszczycę, padaczkę oraz zaburzenia hormonalne. Depilacji laserowej powinny wystrzegać się również kobiety w ciąży oraz osoby, które aktualnie mają opryszczkę, świeże skaleczenia lub inne tymczasowe infekcje skórne.

 

Depilacja laserowa Warszawa

 

Depilację laserową od pewnego czasu można już robić na własną rękę. Jeżeli jednak chcemy zrobić to dokładnie i bezboleśnie, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Obecnie wiele salonów kosmetycznych ma w swojej ofercie depilację laserową. W Warszawie na tego typu depilację warto wybrać się do kliniki Le Spa. Jest to klinika oferujące luksusowe zabiegi kosmetyczno-estetyczne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Z oferty Le Spa chętnie korzystają również gwiazdy. Klinika mieści się niedaleko centrum Warszawy, przy ulicy Mokotowskiej. Ze szczegółową ofertą Le Spa możecie zapoznać się na stronie www.lespa.pl.

 

Depilacja laserowa cena

 

Cena depilacji laserowej nie jest niska, jednak warto w nią zainwestować, żeby mieć spokój na dłuższy czas. Konkretny koszt zależy oczywiście od salonu kosmetycznego, ale też miejsca, jakie chcemy wydepilować. Usunięcie włosów z pach waha się w granicach 200-300 zł. Za depilację nóg trzeba zapłacić 300-900 zł, w zależności od tego, czy chcemy wydepilować całe nogi, czy może poszczególne ich części, np. same łydki. Jeżeli chodzi o strefę bikini natomiast, koszt takiej depilacji wynosi ok. 300-600 zł. Do całkowitego usunięcia owłosienia zazwyczaj potrzebne są 3-4 zabiegi.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska