DIY - pomysły na "zrób to sam"

 

 

Moda na do it yourself - zrób to sam ciągle trwa. Coraz częściej zdarza nam się spędzić trochę czasu na domowym upiększaniu rzeczy we własny, oryginalny sposób. Zazwyczaj wystarczą przedmioty, które już mamy, które leżą odłogiem gdzieś w pudle. I tak powstają całkiem interesujące, nowe już rzeczy, które idealnie wkomponowują się w wystrój chociażby naszego pokoju. Stare, niemodne ubrania też w łatwy sposób można zmienić na coś, co obecnie jest na czasie. Wystarczy kilka prostych trików, trochę cierpliwości i chęci, a efekt robi wrażenie.


Wielu ludzi darzy sentymentem stare rzeczy, upycha je w pudełka, wynosi na strych. Często odkładając coś towarzyszy nam myśl: To się jeszcze przyda! Może właśnie nadszedł ten czas by ze starych „gratów” zrobić coś naprawdę wspaniałego, co ucieszy oko wszystkich domowników. Być może takim sposobem uda się nam zrobić niespodziankę najbliższej osobie? Jak ze zwykłych spodni zrobić te o modnym wzorze? Nie masz pomysłu na ozdobienie pokoju a chcesz coś w nim zmienić?
Te kilka pomysłów może Cię zainspirować:

 

1. Coś do pokoju
Sentymentalna podróż
Kto w dzisiejszych czasach nie robi zdjęć? Obecnie na każdym kroku towarzyszy nam aparat. Warto jednak swoje ukochane chwile zatrzymać na dłużej w pokoju. Jeśli masz pustą, niewykorzystaną ścianę to idealnie się składa. Będziesz potrzebował kilkunastu zdjęć, które wprawiają Cię w pozytywny stan, opcjonalnie ramki bądź taśmę/paski klejące do zdjęć. Teraz chwile, do których wracasz wspomnieniem, będą jeszcze bliżej Ciebie!

 

 


Oszczędność w słoiku
Tyle razy powtarzasz sobie, że powinieneś/powinnaś oszczędzać. Oto prosty sposób na odkładanie symbolicznej złotówki. Wystarczy Ci słoik z nakrętką, klej, stare kolorowe gazety i flamaster.
Z kolorowych gazet powycinaj te symbole, które symbolizują cel, na który zbierasz - zdjęcie wyspy/morza będzie symbolizowało wakacje/urlop. W kolorowych czasopismach naprawdę jest w czym wybierać. Następnie, tych kilkanaście swoich celów (obrazków) obklej dookoła słoika. Zrób na nakrętce otwór, by móc wrzucać pieniądze. Możesz też zamieścić na słoiku niewielką karteczkę z napisem „zbieram na”.

 2. Coś na siebie
Stare, zwykłe dżinsy przerób na modne, wytarte krótkie spodenki. Idą coraz cieplejsze dni dlatego warto zadbać o przegląd garderoby na lato. Możesz podszyć je koronką, dać naszywki (bardzo modne w tym sezonie) lub guziki czy inne pasmanteryjne dodatki.
Możesz analogicznie do krótkich spróbować też opcji z długimi spodniami. Inspiracji jest cała masa:
 

 

3. Coś dla zwierzaka
Mata węchowa
Kochasz swojego psa nad życie i już nie nadążasz kupować mu nowych zabawek, bo wszystkie są pogryzione, a Ty kolejny raz sprzątasz strzępy nici z ostatniego zakupu? Zaangażuj się bardziej. Wszyscy wiemy, że głównym zmysłem psa jest węch, dlatego warto zrobić zabawkę, która posłuży na dłużej i wciągnie twojego psa na maksa. Mata węchowa będzie strzałem w dziesiątkę.
Potrzebujesz do tego gumowej wycieraczki z otworami i różne materiały w sporej ilości (np.  koce polarowe). Materiały potnij na paski i przewiąż je przez otwory wycieraczki. Gdy twoja mata jest już gotowa, wystarczy zawołać swojego psiaka, rozsypać mu smakołyki na nowej zabawce i pozwolić mu węszyć.

 

 Wędka dla kota
Twój kot na pewno lubi polować na wszystko co się rusza. Zdarza się nawet, że podgryza twoje stopy. Powiedz stop i bierz się do roboty. Do wykonania wędki nie potrzeba specjalnych kwalifikacji.
Potrzebujesz patyka, sznurka i kilku piórek oraz taśmy. Do jednego końca patyka mocno przywiązujesz sznurek. Natomiast z drugiej strony sznurka zawiązujesz i sklejasz piórka. Voilà, wędka dla kota gotowa!

 

 

 

Korekta: Aleksandra Borkowska

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska