Co zamiast Kevina? Świąteczne filmy na Netfliksie

 

Za chwilę większość z nas usiądzie do wigilijnych stołów. Jak zwykle zjemy tyle, że organizm będzie domagał się odpoczynku w pozycji leżącej, nieuciskającej brzucha. Co wtedy robić? Można włączyć jakiś film. I chociaż oglądanie Kevina po raz setny jest kuszące, mamy też dużo innych świątecznych opcji – z pomocą przychodzi Netflix!

Obejrzałam kilka pozycji i muszę przyznać, że może i nie były to wybitne produkcje, ale spełniły swoją rolę: stworzyły radosną, świąteczną atmosferę.

 

1. Świąteczna kronika

Gdy ich mama musi iść do pracy w wigilijną noc, skłócone dzieci planują złapać na nagraniu Świętego Mikołaja. Udaje im się to aż za dobrze – trafiają do magicznych sań i przez przypadek ruszają z Mikołajem w podróż. Niestety sanie ulegają wypadkowi, a magia Świąt jest zagrożona.

Mam wrażenie, że twórcy „Świątecznej Kroniki” chcieli zadowolić wszystkich oglądających członków rodziny, próbując wcisnąć za dużo wątków równocześnie. Mamy tu więc tradycje rodzinne, żarty z nieudolnych policjantów, zbuntowane renifery, kradzież worka z prezentami, misję zbawienia świata oraz śpiewające prostytutki. Nie brzmi najlepiej? O dziwo podobało mi się. Na początku byłam nieco zażenowana, ale kiedy dzieci spotkały się z uroczymi skrzatami, a Mikołaj trafił do więzienia i rozkręcił tam imprezę, śpiewając z chórkiem dam lekkich obyczajów – kupiłam film w całości. I świetnie się bawiłam, choć sama nie wiem dlaczego.

 

2. Świąteczny kalendarz

Sfrustrowana fotografka chciałaby otworzyć własne studio, a zamiast tego musi robić rozkrzyczanym dzieciom zdjęcia z Mikołajem. Pewnego dnia dostaje od dziadka zabytkowy kalendarz z Europy. Okazuje się, że dzięki niemu dziadek poznał babcię. Czy i teraz wydarzy się świąteczny cud?

„Świąteczny kalendarz” to bardzo przyjemny film romantyczny. Obejrzałam go z mamą i babcią – wszystkie byłyśmy zadowolone z seansu. Choć wybory bohaterki (życiowe i sercowe) czasem wydają się dziwne, możemy jej kibicować. W filmie czuć rodzinne ciepło, a rytuał otwierania okienka z prezentem tworzy atmosferę oczekiwania na kolejne sceny.
Zdecydowanie polecam na babski wieczór z dobrym grzańcem.

 

3. A Wish for Christmas
Szef ukradł pomysł Sary. Dziewczyna spotyka na swej drodze Mikołaja, którego prosi o więcej asertywności. Ku jej zaskoczeniu, życzenie się spełnia. Sara ma 48 godzin, by zmienić swoje życie i zdobyć niezwykle ważny kontrakt dla swojej firmy. Wyrusza więc w podróż służbową z przystojnym przełożonym.

Choć brzmi banalnie, fabuła filmu jest całkiem dobrze poprowadzona. Nie mamy tu mdłych scen, kiedy widać wyraźnie, że bohaterka zakochuje się w swym wybranku. Wszystko wychodzi jakby mimochodem – przez poznanie jego rodziny, próbę pokazania mu magii świąt i teoretyczne odsuwanie uczuć na bok, by utrzymać relację czysto zawodową. Lekkości produkcji dodają sceny, w których Sara nie umie pohamować swej tymczasowej asertywności i mówi, co jej tylko przyjdzie do głowy.
To kolejny film na leniwe popołudnie, tym razem może z kubkiem kakao.

 

4. Zamiana z księżniczką

Stacy z Chicago bierze udział w konkursie cukierniczym w niewielkim królestwie. Tamtejszy następca tronu ma ożenić się z księżną Margaret. Kobiety odkrywają, że wyglądają identycznie. Margaret chce chociaż raz poczuć się jak zwykła dziewczyna. Stacy, której znajomi twierdzą, że nigdy nie jest spontaniczna, chce udowodnić im, że się mylą. Zamiana miejscami ma pozostać tajemnicą. Sprawa jednak szybko się komplikuje.

Filmów inspirowane historią „Księcia i żebraka” jest mnóstwo, ale z jakiegoś powodu lubię wiele z nich. „Zamiana z księżniczką” jest miejscami przewidywalna do bólu (jeśli ktoś stoi na balkonie, to raczej z niego spadnie). Mimo to miło się tę komedię ogląda. Być może to zasługa Vanessy Hudgens, wcielającej się w Stacy i księżną Margaret – aktorka znana z High School Musical nie jest tu przesłodzoną księżniczką, a po prostu zabawną dziewczyną. A może to po prostu urok Świąt w pałacu i koni pędzących przez ośnieżony las? Nie jestem pewna, ale ,,Zamiana z księżniczką jest moją ulubioną pozycją z tej listy.

 

5. Świąteczny duch (2015)

Zbliżają się święta, a adwokatka Kate Jordan ma sfinalizować sprzedaż hotelu w Vermont. Nie spodziewa się, że trafi tam na niechcianego lokatora – przeklętego, ale i przystojnego ducha. Dużo jedzenia, przekomarzania się i zagadka z przeszłości – oto recepta na miłość! Tylko czy zabiegana pani prawnik, zakochana w swojej pracy, wpuści do serca mężczyznę… nie z tej ziemi?

Dlaczego ten film jest ciekawy? Nie ma tu antagonisty, który chce namieszać i zniszczyć szczęście głównych bohaterów. Wszyscy są życzliwi i starają się żyć przyzwoicie. Nie musimy wybierać strony, której kibicujemy. Jest po prostu spokojnie i przyjemnie. A do tego zabawnie, kiedy duch, który od dawna sam nikogo nie poderwał, udziela porad sercowych menadżerowi hotelu.

 

6. Świąteczny książę i jego druga część – Świąteczny książę: Królewskie wesele
Młoda dziennikarka dostaje niesamowitą szansę – ma opisać zagranicznego księcia, który wkrótce zostanie królem. Udaje jej się poznać jego chorowitą siostrę, a i książę okazuje się każdego dnia coraz bardziej interesujący…

Chyba wiecie, co z tego wyniknie. Zwłaszcza że tytuł drugiej części jest bardzo wymowny. Nie miałam jej jeszcze okazji zobaczyć, ale być może się skuszę. Bo choć pierwsza część nie była niezwykle porywająca, to jednak całkiem miło się ją oglądało.

 

Oprócz wymienionych tutaj filmów, Netflix ma w ofercie również kilka świątecznych klasyków (np. Elf, Ekspres Polarny, Artur ratuje Gwiazdkę), świąteczne wydania Shreka, Madagaskaru i Braci Koala, stand-upy, koncert Mariah Carey i wiele, wiele więcej. Jest z czego wybierać. Uważajcie tylko, żeby nie walczyć o pilota z resztą rodziny. Wśród tak szerokiej oferty można mieć problem z zadecydowaniem.

 

Wesołego netfliksowania!

 

PS Pierwszy miesiąc korzystania z serwisu jest gratis – jeśli jeszcze nie macie konta, może to właśnie czas, by wykorzystać tę darmową opcję?

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska