Britney Spears – tego mogłeś nie wiedzieć o „księżniczce popu”

19/04/2019

 

W tym roku minęło 20 lat od ukazania się pierwszego albumu Britney Spears „Baby One More Time”, a artystka ciągle jest jedną z najbardziej znanych gwiazd popu. Dziś przypominamy więc parę ciekawych faktów z jej życia.

Choć wykonawczyni muzyki pop w trakcie swojej kariery miała wzloty i upadki, to do dziś pozostaje jedną z najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Jak wyglądała zatem jej droga do sukcesu i czy w życiu piosenkarki nie obyło się bez potknięć?

 

Kariera w młodym wieku

 

Młoda Brit już od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie muzyką i szybko nabrała pewności, że chce rozwijać się wokalnie. Piosenkarka wspomina, iż już w wieku dwóch lat zdarzało jej się „śpiewać” do szczotki do włosów, która miała zastępować jej mikrofon. Tak naprawdę jednak na profesjonalne lekcje śpiewu zaczęła uczęszczać w wieku 3 lat.

 

 

 

Kiedy Spears skończyła 8 lat wraz ze swoją mamą Lynne, udała się na casting do „Mickey Mouse Club” („Klubu Myszki Miki”), którą organizował Disney Channel. Zrobiła wówczas wrażenie na jurorach, ale była za młoda, by uczestniczyć w programie.

 

Przyjęto ją jednak 3 lata później i tak młoda nastolatka zaczęła grać w serialu „All New Mickey Mouse Club”. Towarzyszyły jej dzisiejsze gwiazdy m.in. Justin Timberlake, Christina Aguilera czy Ryan Gosling. Razem zdobywali pierwsze doświadczenia sceniczne, tańcząc i śpiewając znane covery.

 

Fotografie: www.pinterest.com

 

Zobacz także: Hity, które w rzeczywistości są coverami (część 1)

 

Zespół Innosense

 

Pod koniec lat 90. na topie były męskie i żeńskie zespoły pop. Okazuje się, że i Britney Spears początkowo miała być na stałe członkinią grupy Innosense. Dziewczyny miały inspirować się wokalistkami ze słynnego zespołu Spice Girls. Mimo wielkich planów młoda Britney szybko opuściła swoje koleżanki i całkowicie postawiła na karierę solową, podpisując w 1997 roku kontrakt z amerykańską wytwórnią płytową Jive Records. Ten krok otworzył jej drogę do stania się przyszłą „księżniczką popu”.

 

Fotografia: www.pinterest.com

 

Britney aktorka

 

Piosenkarka w 2002 roku wystąpiła w filmie „Crossroads – Dogonić marzenia”. Wspólnie z aktorkami Zoe Saldana i Taryn Manning zagrała przyjaciółki z dzieciństwa, które po zakończeniu szkoły średniej postanawiają wyruszyć we wspólną podróż i zrobić karierę muzyczną. Grana przez Britney Lucy, która jest klasową kujonką, marzy o zostaniu gwiazdą popu.

 

 

Fani Britney pokochali ten filmowy obraz, ponieważ można powiedzieć, że piosenkarka zagrała w nim samą siebie. Mimo tego, że film był krytykowany przez krytyków, odniósł duży komercyjny sukces.

 

Epizod z księciem Williamem

 

Najsłynniejszym eks partnerem artystki był Justin Timberlake. Media donoszą jednak, że zanim Britney zaczęła się spotykać z frontmanem grupy *NSYNC nawiązała relację z księciem Williamem. Podobno w 2002 roku wokalistka utrzymywała z nim przyjacielskie stosunki, wymieniając się wiadomościami, ale do późniejszego spotkania ostatecznie nie doszło. Można powiedzieć, że artystka dostała kosza od członka rodziny królewskiej.

 

 

Perfumy gwiazdy

 

Britney od lat ma własne linie perfum sygnowanych jej nazwiskiem. Jej firma okazała się dużym sukcesem, ponieważ obecnie jest warta miliardy dolarów. W jej kolekcji można znaleźć aż 24 zapachy. Pierwszy z nich nazwany Curious wyszedł w 2004 roku, a 9 lat później stał się najlepiej sprzedawaną perfumą gwiazd wszech czasów. Co więcej, kosmetyki Spears sprzedawane są w kwocie 30 milionów dolarów rocznie.

 

 Fotografie: www.pinterest.com

 

Piosenki, które miały trafić do innych artystów

 

Debiutancki singiel Britney „...Baby One More Time”, dzięki któremu osiągnęła sukces początkowo był przeznaczony dla zespołu TLC, jednak występującym w nim wokalistkom nie spodobał się tekst utworu i odrzuciły go.

 

 

Podobnie było z jednym z największych przebojów „księżniczki popu” „Toxic”, ponieważ tę piosenkę początkowo miała śpiewać Kylie Minogue. Australijska gwiazda podobno potem żałowała swojego wyboru o zrezygnowaniu z takiego (jak się później okazało) przeboju.

 

 

Zobacz także: Najlepsze teledyski w historii – ranking

 

Co ciekawe inny utwór, który wykonuje Britney nazwany „I’m A Slave 4 U” był z kolei przeznaczony dla jej wielkiej idolki i inspiracji Janet Jackson. Tak się jednak oczywiście nie stało.

 

 

Małżeństwo na niby

 

Krótkotrwałe małżeństwa u gwiazd zdarzały się już często, co potwierdza przypadek Carmen Electry, Kim Kardashian czy Pameli Anderson. Britney jednak niezaprzeczalnie prowadzi w tej kwestii. W 2004 roku w Las Vegas piosenkarka wyszła za mąż za swojego przyjaciela z dzieciństwa Jasona Alexandra. Niestety związek trwał zaledwie 55 godzin, ponieważ małżonkowie szybko anulowali małżeństwo. Co ciekawe wokalistka podczas zawarcia tego związku małżeńskiego ubrana była po prostu w koszulkę, jeansy i czapkę z daszkiem.

 

 Fotografia: www.pinterest.com

 

Reality show z Kevinem Federlinem

 

Prawdziwi fani amerykańskiej piosenkarki pamiętają, że w 2005 roku miała ona swój własny reality show „Britney and Kevin: Chaotic”. Występowała w nim wówczas ze swoim mężem i ojcem jej dzieci Kevinem Federlinem. Gwiazda nie ma jednak dobrych wspomnień z tamtego okresu i żałuje swojego udziału w programie.

 

 Fotografia: www.pinterest.com

 

Britney udzieliła nawet wywiadu dla brytyjskiego dziennika „The Telegraph”, twierdząc, że nigdy więcej nie zdecydowałaby się na taki krok, bo była to najgorsza rzecz, jaką zrobiła w swojej karierze.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska