Weronika Maria Szymańska – #arkusz poetycki [RECENZJA]

 

Liryka dla wielu kojarzy się z nudą czy niezrozumieniem. Nie w tym przypadku. Youtuberka Billie Sparrow stworzyła poezję, która trafi do każdego. O bolączkach świata współczesnego przeczytacie właśnie w jej tomiku.Weronika Maria Szymańska, znana internautom jako Billie Sparrow, stworzyła „#arkusz poetycki”, który trafia w sedno rzeczywistości, która nas otacza.


Książka podzielona jest na 5 głównych zagadnień jakimi są: pokolenie, tożsamość, uniesienia, w(y)rażenia, marność. W każdym z nich znajdziemy najczęściej wiersze białe, wolne, które poruszają tematykę świata współczesnego. Brak komunikacji i zasad, niekiedy zrozumienia, przyklejenie się do mediów społecznościowych, pęd, konsumpcjonizm. To wszystko powoduje, że zatracamy się w codzienności i tworzymy błędne koło. Poprzestawiane wartości, zmieniające się życiowe priorytety – to już nie dziwi, ale dalej zastanawia. Klimat tego tomiku jest magiczny. Rysunki, które ilustrują pojedyncze strony, idealnie odzwierciedlają i uzupełniają treść. Książka jest spójna sama w sobie. Te kilkanaście wierszy skłania do refleksji. Co ważne pomaga zrozumieć dzisiejszą młodzież, i emocje, które towarzyszą im na co dzień. „#arkusz poetycki” to poetycka odpowiedź na czasy, w których przyszło nam żyć.  
  


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy wydawnictwu Znak.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska