Big Brother – co robią uczestnicy pierwszej edycji?

30/03/2019

 

Pierwsza polska edycja Big Brothera już na zawsze pozostanie w pamięci widzów. Na pewno ciekawi was jak dziś wygląda życie gości domu Wielkiego Brata.

Niewielki budynek, a w nim parunastu mieszkańców, których każdy ruch obserwowany jest bacznym okiem kamer – tak w skrócie wygląda formuła programu, który w Polsce zdobył dużą popularność i przyniósł duży sukces stacji TVN.

 

Starsi telewidzowie na pewno pamiętają większość uczestników pierwszej edycji Big Brothera w Polsce. Dzięki uczestnictwu w programie nieznane wcześniej osoby poczuły smak sławy i dostały szansę na rozwijanie swojej kariery. Czy ją wykorzystały?

 

Janusz Dzięcioł – pierwszy wygrany

 

Strażnik miejski i późniejszy komendant nagle w 2001 roku stał się jednym z bohaterów słynnego show, a po paru miesiącach wygrał program, zdobywając główną nagrodę 500 tysięcy złotych.

 

Po pobycie w domu Wielkiego Brata Janusz zdecydował się rozpocząć karierę polityczną, w czym ewidentnie pomogła mu jego rozpoznawalność. Najpierw został radnym, a następnie sprawdził się jako poseł na Sejm VI i VII kadencji reprezentując Platformę Obywatelską w okręgu toruńskim. Po przygodzie politycznej Dzięcioł był także rzecznikiem prasowym w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świeciu.

 

Dzisiaj najstarszy uczestnik Big Brothera jest już na emeryturze i skupia się na rozpieszczaniu swoich wnuczek.

 

Klaudiusz Ševković – zapalony golfista

 

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych mieszkańców słynnego domu, Klaudiusz, wykorzystał w pełni swoje medialne pięć minut. Zawodowy kucharz dobrze odnalazł się w programie kulinarnym, emitowanym w stacji TVN, prowadząc „Wielką niespodziankę Klaudiusza”. Telewidzom utkwiły również w pamięci jego występy w audycjach reklamowych telezakupów Mango, gdyż był w tym bardzo naturalny.

 

Obecnie Klaudiusz Ševković jest działaczem sportowym. Sprawuje więc funkcję prezesa żeńskiego klubu sportowego KPR Ruch Chorzów. Oprócz tego jego główną pasją jest golf, w który gra już od ośmiu lat. Ta aktywność zaowocowała tym, że Klaudiusz organizuje największe eventy golfowe w Polsce.

 

 

Sebastian Florek – szczęście odnalezione na wsi

 

Po udziale w show Big Brother Sebastian Florek zaczął działać w polityce, jednak przez aferę medialną, w którą został niesłusznie wplatany jako domniemany sprawca wypadku samochodowego, zrezygnował z kariery posła Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Zobacz także: Sobowtór, czy rodzina? Gwiazdy, które wyglądają bardzo podobnie

 

Obecnie były mieszkaniec Domu Wielkiego Brata skupia się na uprawie roli, ma własną plantację wierzby energetycznej oraz zarządza gospodarstwem agroturystycznym „Dolina Wierzby”, mieszczącym się w Dorotowie, o czym można się przekonać wchodząc na jego stronę internetową: www.dolina-wierzby.pl.

 

Monika Sewioło – zadziorna i pewna siebie

 

Mimo iż najatrakcyjniejsza uczestniczka Big Brothera zajęła jedne z ostatnich miejsc w programie, Monika została zapamiętana jako skandalistka ciesząca się dużym powodzeniem męskiej części domu. Jej udział w show był krótki, jednak otworzył jej wiele drzwi do kariery.

 

Młoda wówczas kobieta dała się poznać jako wokalistka, nagrywając utwór „Urodziłem się, aby grać”, a także wydała płytę z zespołem Nietykalni. Spróbowała też swoich sił w filmach takich jak „Rób swoje, ryzyko jest twoje” i „Gulczas, a jak myślisz?”. To jednak nie koniec, bo jej zdjęcia znalazły się w popularnym magazynie dla mężczyzn „Playboy”.

Ostatecznie kariera Moniki nie rozwinęła się na tyle, by znalazła się ona na stałe w show-biznesie. Wybrała normalne życie z dala od blasku fleszy, a obecnie jest specjalistą ds. marketingu.

 

Małgorzata Maier – od telewizji do sztuki

 

W show stacji TVN zajęła trzecie miejsce. Po wyjściu z domu Wielkiego Brata udało jej się poprowadzić dwa programy o projektowaniu wnętrz – „Kto Was tak urządził” oraz „Ikea – dom pełen pomysłów” i z tego zapamiętali ją widzowie. Te propozycje telewizyjne nie dały jednak Małgorzacie gwarancji osiągnięcia sukcesu.

 

Uczestniczka Big Brothera po jakimś czasie zrozumiała, że kariera telewizyjna nie jest dla niej, a ona sama potrzebuje spokoju i wyciszenia. Skupiła się wówczas na nowej pasji, czyli projektowaniu ręcznie malowanych ubrań. Można je kupić pod adresem: malgorzatamaier.pl.

 

Artystycznie uzdolniona Małgorzata maluje także obrazy, rzeźbi naczynia, przerabia stare meble i tworzy artystyczną ceramikę.

 

 

Manuela Michalak – pozytywna bizneswoman

 

Ulubienica widzów po opuszczeniu domu Wielkiego Brata tak jak jej koledzy i koleżanki zasmakowała czym jest telewizja. Manueli zaproponowano bowiem współprowadzenie programu „Maraton Uśmiechu” w TVN-ie. Dane jej było także wystąpić w paru filmach.

 

Zobacz także: Najpopularniejsze polskie gwiazdy – kto był najczęściej wyszukiwany w Internecie?

 

Mieszkająca w Luboniu uczestniczka słynnego show, wybrała zawód psychologa i jest w trakcie pisania pracy magisterskiej. Przewodzi również firmie dystrybuującej sztuczne i naturalne doczepiane włosy oraz ma własny salon fryzjerski.

 

Alicja Walczak – uduchowiona artystka

 

Jej znakiem rozpoznawczym były długie czarne włosy, mocny makijaż i skórzane stroje. Dziś Alicja Walczak postawiła jednak na swój duchowy samorozwój. Po poważnych problemach zdrowotnych i cudownym uzdrowieniu napisała książkę „Piękno duszy”, w której opowiada o swojej wierze i tym, że może ona zdziałać cuda. Sama nazywa siebie coachem – trenerem rozwoju osobistego.

Fotografia: https://www.facebook.com/alicja.walczak

 

To nie wszystko, ponieważ Alicja na co dzień tworzy fotografie i maluje obrazy, co można zobaczyć na jej osobistej stronie internetowej: www.alicjawalczak.com.

 

Piotr „Gulczas” Gulczyński – dziś stawia na spokój

 

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najprzystojniejszych członków programu Big Brother, według damskiej części widowni, jest Piotr Gulczyński zwany Gulczasem. Charakterystyczny członek ekipy po zakończeniu telewizyjnego show wykorzystał swoje pięć minut, występując m.in. w filmie „Gulczas, a jak myślisz?” oraz stworzył książkę „Tajemnice domu w Sękocinie”, w której opowiedział o swoim pobycie w Domu Wielkiego Brata.

 Fotografia: www.facebook.com/PiotrGulczasGulczynski-Fanclub-186006141732808/

 

Obecnie Gulczas skupia się głównie na życiu rodzinnym. Dziś ma 50 lat i razem z drugą żoną wychowuje córkę, a także wspiera syna z poprzedniego małżeństwa. Poza tym jak sam wyznaje, ostatnio pomaga swojej partnerce jako parkingowy.

 

Piotr „Picia” Lato – wieczny muzyk

 

40-letni dziś Piotr Lato zwany Picią, odszedł z domu Wielkiego Brata, z powodu złamania wewnętrznego regulaminu. Po programie był menadżerem i pracownikiem agencji reklamowej, jednak w końcu w jego życiu zwyciężyła całkiem muzyka. Swego czasu pojawił się nawet w „Idolu” i „The Voice of Poland”, jednak jego występy przeszły bez większego echa.

 Fotogtafia: https://www.facebook.com/piotr.lato

 

Dziś Piotr nadal nazywa się wokalistą i autorem tekstów, i jak zapewnia, jest na etapie wydawania swojej pierwszej płyty. Na dodatek pasjonuje się fotografią, co można zobaczyć na jego profilach społecznościowych, gdzie pokazuje swoje artystyczne zdjęcia.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska