Filmy animowane na Święta 2019

19/12/2019

Niektóre z tych kreskówek stały się już prawdziwymi klasykami świątecznego gatunku, na równi z filmami świątecznymi. Seria magii do obejrzenia i przejrzenia w nieskończoność, między słodkością, przygodą i zabawą.

Zaczynamy coraz bardziej oddychać atmosferą Bożego Narodzenia, a harmonogramy telewizyjne przeszkadzają sobie nawzajem, aby podarować nam wieczory wielkiej magii. Nie wiemy jeszcze, co zobaczymy za kilka dni w telewizji, zamiast zwykłych programów. Z całą jednak pewnością nie zabraknie wśród innych świątecznych filmów tych animowanych np. od Disneya.

 

Zobacz także: Boże Narodzenie w serialach. Najlepsze świąteczne odcinki popularnych seriali

 

Bohaterowie opowieści, które kochaliśmy najbardziej, spotkali się w wyjątkowej sytuacji, aby podarować nam i spędzić z nami super święta!

 

Oto nasz Top 10 filmów animowanych:

 

1) Piękna i Bestia – Zaczarowane Święta (1997)

 

Drugi rozdział sagi poświęconej „Pięknej i Bestii”. Znacie ich historię, ale pewnie zastanawiacie się, co dzieje się w zamku Bestii podczas świąt. Dowiecie się w tym pięknym filmie, który Disney oferuje dzieciom, ale także dorosłym; aby cieszyć się świąteczną atmosferą, ale także romansem i zabawą: dwoma składnikami, które nigdy się nie zepsują.

Źródło: www.pinterest.com

 

2) Balto (1995)

 

Magia bajki, która rozgrywa się na północy, a zorza polarna, śnieg i zimno ozdabiają cudowną historię, mieszka w niej Balto (pół pies i pół wilk), który odkrywa, że bycie innym nie jest wadą, lecz wielkim bogactwem. W ten sposób Balto będzie mógł doprowadzić do końca misję życia lub śmierci, ratując całą wioskę.

Źródło: www.pinterest.com

 

Zobacz także: Mają mało wspólnego z Bożym Narodzeniem, ale oglądamy je co roku. Top 10 filmów (nie)świątecznych

 

3) Wszystkie psy idą do nieba – Pieskie Święta (1998)

 

Zapowiadają się cudowne święta Bożego Narodzenia dla wszystkich piesków. Są błyszczące paczki, lśniące dekoracje i nawet niezła darowizna dla Timmy'ego: uroczego szczeniaka, który potrzebuje operacji. Lecz Carface, niestety, nie lubi świąt. I zrobi wszystko, aby zrujnować plany.

Źródło: www.pinterest.com

 

4) Ekspres Polarny (2004)

 

Jedna z najpiękniejszych historii, jakie kiedykolwiek opowiedziano. Magia, która nigdy się nie skończy. Film zawiera wszystkie składniki udanego produktu świątecznego oraz przypomina nam, że nigdy nie trzeba przestać wierzyć i marzyć. Chłopiec, który nie wierzy w Świętego Mikołaja, będzie podróżować pociągiem na biegun północny, gdzie spotka brzuchatą postać z legendy.

Źródło: www.pinterest.com

 

5) Klaus (2019)

 

Zawsze przed świętami Bożego Narodzenia pojawiają się filmy poświęcone całej rodzinie; ten zew, który prowadzi rodziców i dzieci do kina, lub przed ekranem telewizora. Netflix wkrada się, by przełamać tę tradycję. „Klaus” to hiszpański film animowany. Fabuła jest prawdziwą rewizją mitu Świętego Mikołaja w zupełnie nowej i oryginalnej formie: mniej magii, więcej ludzkich uczuć.

Źródło: www.pinterest.com

 

6) Grinch (2018)

 

Czy Grinch zrujnuje kolejne święta Bożego Narodzenia? Zielona istota znana z cynizmu powraca, ale tym razem jest pod wpływem świątecznego ducha młodej dziewczynki. Film pokazuje nam, że nie potrzebujemy Świętego Mikołaja, ani gór słodyczy i prezentów. Musimy po prostu otworzyć się na innych ludzi i poczuć się mniej samotni. W końcu duch Bożego Narodzenia jest tym, czym powinniśmy żyć każdego dnia: gościnnością, solidarnością, sztuką dzielenia się.

Źródło: www.pinterest.com

 

7) Mickey – Bajkowe Święta (1999)

 

Myszka Mickey i Minnie wraz ze swymi sławnymi przyjaciółmi Goofym, Donaldem, Daisy i Pluto, przywołują wspomnienia o miłości, magii i niespodziankach. Są to trzy bardzo ważne opowieści, nie tylko ze względu na piękno wizualne historii, ale także niezwykłe przesłanie, które chcą przekazać. Przepiękne gwiazdkowe piosenki oraz wspaniała muzyka. Wasze dzieci będą tę animację uwielbiać.

Źródło: www.pinterest.com

 

Zobacz także: 10 najlepszych filmów świątecznych

 

8) Opowieść Wigilijna (2009)


Wersja animowana Disneya to ekscytujące doznanie wizualne. Historii nie będziemy powtarzać, bo pewnie wszyscy, albo prawie wszyscy, ją znają. Zapomnijmy o radosnej atmosferze, jest to podróż odkupienia. Film nie jest w 100% najbardziej odpowiedni dla dzieci, ale na pewno każda rodzina powinna go obejrzeć. Uczy nas bycia dobrym i przywiązywania wagi do prawdziwych wartości.

Źródło: www.pinterest.com

 

9) Rudolf Czerwononosy renifer (1998)

 

To historia młodego renifera, jedynego z czerwonym nosem, który świeci, kiedy Rudolph emocjonuje się. Wyśmiewany przez wszystkich Rudolph nie poddaje się. Wraz ze swoimi przyjaciółmi pokona Złą Królową Lodu, uwalniając Świętego Mikołaja. Dzięki swojej odwadze mały renifer może teraz zrealizować swoje wielkie marzenie: zostać jednym z pięknych reniferów Świętego Mikołaja i stać się jednym z najważniejszych symboli świąt Bożego Narodzenia.

Źródło: www.pinterest.com

 

10) Kubuś Puchatek – Puchatkowego Nowego Roku (2002)

 

Rodzice muszą wiedzieć, że animacja ta łączy program telewizyjny „Święta z Kubusiem Puchatkiem” pierwotnie emitowanym w 1991 roku z filmem „Puchatkowego Nowego Roku” z 2002 roku. Rezultatem jest słodka, przyjazna rodzinie, wakacyjna hybryda Puchatka, która obejmuje Boże Narodzenie i Nowy Rok razem ze wszystkimi znanymi wygodami klasycznej opowieści o przyjaźni i dzieleniu się.

Źródło: www.pinterest.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska