Bajki, które są anime, a ty o tym (prawdopodobnie) nie wiedziałeś

 


W latach 90. pojęcie anime nie było aż  tak znane jak dzisiaj. Wiele dzieci siadało przed telewizorem i namiętnie oglądało bajki. Ciekawe czy wiesz, że niektóre z nich to właśnie anime?! 

Kto z nas podczas oglądania bajek nie marzył o tym, by stać się swoim ulubionym bohaterem?  Przeżywać przygody, mieć supermoce... Wiele kreskówek zapisało się w popkulturze jako kultowe produkcje. Kilka  z nich to właśnie kreskówki japońskich producentów. Które z tych anime oglądałeś w dzieciństwie?


Pokemon

Głównym bohaterem Pokemonów jest dziesięcioletni Ash Ketchum (Satoshi). Wraz z Pikachu wyrusza w podróż, aby zdobyć tytuł Mistrza Pokemon. Podczas wyprawy spotyka nowych przyjaciół, którzy razem z nim zdobywają nowe pokemony i je trenują. Co jakiś czas muszą również stoczyć walkę z Drużyną R, która chce ukraść ich pokemony.

W Polsce po raz pierwszy można je było obejrzeć 4 września 2000 r na kanale Polsat. Prawie każdy fan zbierał wtedy żetony, które można było znaleźć w paczkach czipsów. W sklepach znalazły się też figurki, pluszaki, pokebole i wiele innych gadżetów. Moda na pokemony nie znika całkowicie. W 2016 roku powstała nawet gra Pokemon Go, która stała się hitem. W 2019 mogliśmy również zobaczyć film "Detektyw Pikachu".

 

Zobacz także: 5 bajek Disneya, jakich jeszcze nie znasz (a warto to zmienić)

 


Pszczółka Maja
Animacja opowiada o pszczółce Mai, która została wysłana przez królową pszczół po pyłek. Po drodze poznaje Gucia i Filipa, którzy zostają jej najlepszymi przyjaciółmi. Wraz z nimi przeżywa wiele niesamowitych przygód.

Pszczółka Maja to serial animowany wyprodukowany przez japońskie studio anime Nippon Animation. Składa się z 52 odcinków. W Polsce tę serię można było oglądać jako popularna Wieczorynka.

 

 


Czarodziejka z Księżyca
Główną bohaterką jest czternastoletnia, nieco roztrzepana Usagi Tsukino. Pewnego dnia nastolatka ratuje bezbronną kotkę przed bandą chuliganów. Luna, bo tak na imię ma kotka, uświadamia dziewczynie, że jest Czarodziejką z Księżyca. Od tej pory Usagi ma obowiązek chronić Tokio przed czyhającym złem. Musi również odnaleźć pozostałe wojowniczki oraz księżniczkę.
Bishoujo Senshi Sailor Moon stworzyła mangaka Naoko Takeuchi. Anime liczy 200 odcinków w 5 seriach + 3 odcinki specjalne. W Polsce pierwszy raz mogliśmy zobaczyć ją w telewizji Polsat w latach 1995-2000.

 

 

Dragon Ball
Głównym bohaterem jest Son Goku, młody chłopiec pochodzący z rasy Saiyajin. Ma on potężną siłę i czyste serce. Razem z Bulmą poszukują Smoczych Kul. Komplet siedmiu kul, może wywołać smoczego boga, który spełnia jedno życzenie. Podczas przygody spotykają wielu przyjaciół i przeciwników, którym muszą stawić czoła.
Anime stworzone jest na podstawie mangi, którą napisała Akira Toriyama. Japońska kreskówka podzielona jest na serie: Dragon Ball, 
Dragon Ball Z, Dragon Ball GT, Dragon Ball Kai, Dragon Ball Super. Na podstawie tego anime sieciówki zaprojektowały ubrania z wizerunkami postaci. Dragon Ball to również jedna z bardziej popularniejszych serii, która ma wielu swoich fanów.
 

 

Naruto
Głównym bohaterem jest pełen energii, nierozgarnięty młody ninja Naruto Uzumaki. Pochodzi z Wioski Ukrytego Liścia i pragnie zostać przywódcą, czyli Hokage. Musi stawić czoła wszystkim przeszkodom, które stają mu na drodze. Pomimo braku akceptacji mieszkańców wisoki, Naruto nie poddaje się i dąży do tego by osiągnąć swój cel.

 

Anime powstało na podstawie mangi Masashiego Kishimoto. Dwie serie zawierają razem 720 odcinków + kilkanaście odcinków OVA i filmów pełnometrażowych. Jest to jedno z najpopularniejszych i lepszych anime.

 

Zobacz także: Bajki naszego dzieciństwa

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska