Avril Lavigne – 8 największych hitów wokalistki. Czy nowa płyta przyniesie przeboje?

18/02/2019

 

Avril Lavigne, kanadyjsko-francuska piosenkarka, po sześciu latach swojej nieobecności w mediach, wydała nowy album zatytułowany „Head Above Water”. Przez ten długi czas wokalistka musiała stawić czoła poważnej chorobie. Zanim jednak sięgnięcie po najnowszy krążek artystki, przypomnijcie sobie jej dotychczasowe przeboje, które wylansowała w ciągu swojej siedemnastoletniej kariery.

Obdarzona oryginalnym głosem Avril Lavigne swobodnie balansuje pomiędzy rockiem, a popem. Jej wizerunek – jeśli chodzi o wygląd i muzykę jaką tworzy, stopniowo zmieniał się na przestrzeni lat. Twórczość Avril wciąż jednak porywa wielu fanów.

 

Complicated młodzieńczy bunt 

 

Utwór „Complicated” był pierwszym singlem z debiutanckiej płyty Avril „Let Go”. To dzięki tej piosence poznaliśmy niegrzeczny, punkowy image Avril, która w tamtym czasie stała się głosem pokolenia zbuntowanych nastolatków. Wokalistka śpiewa o braku szczerości, której doświadczyła od bliskich osób. Podkreśla też, jak bardzo skomplikowane mogą być relacje między ludźmi. Avril pokazuje swoje emocje, śpiewając o związku z ówczesnym chłopakiem, który okazał się nie tą wiarygodną osobą, którą znała.

 

 

I'm With You – ballada dla samotnych

 

Ten piękny, dojrzały utwór dziś brzmi tak samo dobrze, jak siedemnaście lat temu. Ponadczasowa ballada opowiada o zmaganiu się z samotnością i poszukiwaniu bratniej duszy. W piosence nie brakuje odniesienia do każdego ze słuchaczy, kiedy Avril śpiewa tytułowe słowa: „I'm with you”  Jestem z tobą.

 

 

Don't Tell Me – mocny apel

 

Piosenka z drugiego albumu Avril Lavigne „Under My Skin” pod tytułem „Don't Tell Me” jako pierwsza promowała płytę artystki. Następny balladowy utwór na tej liście jest jednak okraszony rockowym klimatem i szczerym do bólu tekstem. To historia dziewczyny skrzywdzonej przez partnera, która wyciągnęła wnioski po rozstaniu i wstała z kolan mądrzejsza i silniejsza.

 

 

My Happy Ending – wyblakłe wspomnienia

 

Energetyczny pop-rockowy utwór opowiada o związku, który nie ma już szans na „szczęśliwe zakończenie”. W tej piosence Avril zwraca się do swojego byłego chłopaka, który tak naprawdę udawał swoją miłość wobec niej. Wokalistka podkreśla, że kiedyś tak ważne wspomnienia o partnerze z czasem „po prostu wyblakły”, co doskonale obrazuje jej teledysk.

 

 

Girlfriend – o tym, jak ona chce jego

 

Trzeci album w karierze Avril Lavigne widocznie różni się od dwóch poprzednich płyt, pełnych osobistych przeżyć artystki. Krążek z 2007 roku „The Best Damn Thing” wprowadza szaloną i pozytywną energię. Słychać to w utworze „Girlfriend”, który był pierwszym singlem na tej płycie. Energetyczna i szybka piosenka to konkretne przesłanie do chłopaka od dziewczyny, która koniecznie chce go zdobyć. Nie powstrzymuje ją nawet istniejąca rywalka.

 

 

Zobacz także: 6 hitów muzycznych, które tak naprawdę są plagiatami

 

When You're Gone – ból po opuszczeniu

 

„When You're Gone” to głęboki utwór opowiadający o smutku i żalu po odejściu bliskiej osoby. Ta uniwersalna piosenka Avril opisuje rozstanie na każdym etapie naszego życia, takim jak śmierć kogoś bliskiego czy zakończenie relacji.

 

 

What The Hell – pochwała wolności

 

Na kolejnej płycie piosenkarki „Goodbye Lullaby” znalazł się utwór „What The Hell”, który krótko po wydaniu albumu okazał się międzynarodowym przebojem. Piosenka różni się nieco od poprzednich refleksyjnych kawałków o związkach. Tym razem Avril manifestuje swoją wolną postawę, śpiewając: „Całe życie byłam grzeczną dziewczynką. Ale teraz myślę, »A co mi tam«”. W tej beztroskiej piosence artystka pragnie więc wyrazić i podkreślić swoją niezależność.

 

 

Zobacz także: Nowa płyta Justina Timberlake’a podzieliła fanów. A jakiej muzyki my się spodziewaliśmy?

 

Here's to Never Growing Up – niech żyje młodość

 

Przedostatni album artystki zatytułowany po prostu „Avril Lavigne”, przyniósł słuchaczom radosny utwór o pragnieniu bycia wiecznie młodym. Piosenka kojarzy się z letnim, imprezowym czasem. Sama Avril podkreśla, że brakuje jej beztroskiego, nastoletniego okresu liceum i chciałaby „nigdy nie dorosnąć”.

 

 

Ostatnia, najaktualniejsza płyta piosenkarki to zapis jej walki z boreliozą, z którą musiała zmagać się wiele lat. Dotychczas ukazały się trzy single promujące ten album – „Head Above Water”, „Tell Me It's Over” oraz najnowszy utwór z gościnnym występem Nicky Minaj zatytułowany „Dumb Blonde”. Krążek ukazał się 15 lutego tego roku. A jaka jest teraźniejsza Avril? O tym przekonajcie się już sami.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska