Atrakcje na weselu. Czym zaskoczyć swoich gości?

 

Organizacja przyjęcia weselnego to spore wyzwanie. Czasy gdy wystarczyła dobra muzyka, smaczne jedzenie i dobrze schłodzony alkohol już dawno za nami. Teraz trzeba naprawdę się wysilić, żeby zaskoczyć swoich gości i zagwarantować im niezapomnianą zabawę.

Ślub i wesele to niezwykle wyjątkowy moment, nie tylko w życiu państwa młodych i ich najbliższych, ale również gości. O ile ci pierwsi przeżywają silne emocje, to ci drudzy żądni są rozrywki. Nie bez powodu niektórzy mówią, że wesele jest dla gości, a nie dla młodych. Nie każdy się z tym zgadza, bo w końcu to ich święto, ale trzeba przyznać, że w tym dniu przeżywają silny stres, a w trakcie przyjęcia są zabiegani, żeby wszystkiego dopilnować. Młodzi chcąc zaskoczyć swoich gości przygotowują dla nich różne atrakcje. Oto lista najpopularniejszych weselnych rozrywek w ostatnich latach.  

 

Zobacz także: Najdziwniejsze przesądy ślubne. W te rzeczy wierzą narzeczeni

 

Drink Bar

Idealna propozycja dla koneserów alkoholu, ale również i dla tych, którzy pragną spróbować czegoś nowego, bo znudziła ich już weselna wódka. Pojawienie się drink baru na pewno wywoła sporo emocji i sprawi, że po drinki ustawi się spora kolejka. Tutaj również mogą skorzystać dzieci, dla których barmani przygotują kolorowe napoje bez alkoholu. Dodatkową atrakcją są efektowne pokazy barmańskie.

 

Cena: ok. od 1 000 zł w górę.

 Fotografia: pexels.com

 

Fotobudka

Z tej atrakcji ucieszy się niemal każdy. Wywoła salwy śmiechu i ubarwi zabawę. Dzieci będą przygotowywać zabawne zdjęcia z dostępnymi akcesoriami i maskami, a dla dorosłych będzie to oryginalna pamiątka. Zdjęcia są spersonalizowane, ponieważ zawierają imiona nowożeńców oraz datę ślubu. Co więcej, często w ofercie firm wypożyczających sprzęt dodatkowo otrzymujemy pamiątkową księgę gości. Rezerwując fotobudkę bądźcie ostrożni, cena nie zawsze dotyczy całej imprezy, a na przykład tylko 2 godzin.

 

Cena: ok. 500 zł/2 godz.

Fotografia: pexels.com

 

Drukarka do zdjęć

To jedna z rzadziej spotykanych atrakcji, ale bardzo intrygująca. Dodatkowo może być alternatywą dla fotobutki. Uczestnicy wesela instalują w swoich smartfonach aplikację, która umożliwi im bezpośrednie połączenie z drukarką i natychmiastowe drukowanie zdjęć na papierze fotograficznym. Sprawdźcie w ofercie waszych fotografów czy nie mają takiej opcji.

 

Cena: ok. 1000 zł.

 

Zobacz także: Najciekawsze tradycje ślubne na świecie

 

Lampiony/zimne ognie

Jedna z najtańszych rozrywek na przyjęcie weselne, a również bardzo ciekawa. Zimne ognie wspaniale prezentują się na zdjęciach, a ich koszt jest niewielki. Na rynku ślubnym możemy znaleźć nawet takie w kształcie serc. Jeśli chodzi o lampiony szczęścia to ich wypuszczanie w niebo jest niezwykle romantycznym momentem w czasie przyjęcia, a i w powietrzu prezentują się naprawdę widowiskowo. Należy jednak pamiętać o zapewnieniu bezpieczeństwa w czasie pokazu i uzyskaniu zgody.

 

Cena: zimne ognie 70 cm ok. 100 zł/100 sztuk; lampiony szczęścia ok. 25 zł/10 sztuk.

 Fotografia: pixaby.com

 

Słodkie atrakcje

Wśród waszych gości są łasuchy? Czekoladowa fontanna na pewno ich zadowoli. Jeśli wolicie większą różnorodność możecie zamówić słodki stół, na którym znajdą się muffinki, ciasteczka czy słodkości specjalnie dla najmłodszych, np. żelki i pianki, a także owoce. Takie atrakcje będą cieszyć nie tylko dzieci, bo po dobre ciastko sięgnie więcej osób, na przykład do kawy.

 

Cena: za fontannę od ok. 500 zł w górę; za słodki stół od ok. 2 000 zł w górę.

  Fotografia: pexels.com/ pixaby.com/pexels.com 

 

Animator dla dzieci

Atrakcja typowo dla dzieci, ale również dla ich rodziców, którzy będą mogli odpocząć od swoich pociech i cieszyć się czasem w gronie rodziny i przyjaciół. Wykwalifikowany animator zajmuje się zorganizowaniem czasu dla najmłodszych, którzy nie zawsze chcą usiedzieć w miejscu, a energia ich niemal roznosi. W zależności od pory roku takie zabawy mogą odbywać się na zewnątrz, na przykład na placu zabaw, czy w środku, gdzie w lokalu jest wydzielony specjalny kącik dla milusińskich.

 

Cena: ok. 100 zł/godz.

 Fotografia: pixaby.com

 

Konkursy

Możecie zorganizować swoim gościom wiele zabaw i konkursów jeszcze na długo przed oczepinami. Popularne są różnego rodzaju loterie, w których można wygrać śmieszne fanty, na przykład odkurzacz bezprzewodowy to szufelka ze zmiotką. Losy mogą być darmowe bądź za niewielka opłatą, jeśli zebrane pieniądze chcecie przekazać na jakiś cel charytatywny lub zebrać pieniądze na wymarzona podróż poślubną. Poinformujcie jednak wcześniej o tym uczestników, żeby nie było żadnych niesnasek. Inną opcją jest zorganizowanie konkursu tanecznego czy karaoke. Możecie również przygotować łamigłówki czy inne gry zespołowe. Wszystko zależy od waszej kreatywności.

 

Cena: w przypadku loterii uzależniona od jakości i ilości fantów.

 

Podane ceny są przykładowymi i w zależności od lokalizacji i czasu usługi mogą się różnić. Cennik wielu atrakcji ustalany jest indywidualnie w zależności od wybranej oferty.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska