Artyści, którzy pochodzą z Wrocławia – znani nadodrzańscy muzycy

16/09/2018

 

Wrocław – największe miasto na Dolnym Śląsku. Słynie głównie z krasnali i ze Sky Tower. Co więcej, w 2016 roku Wrocław został mianowany Europejską Stolicą Kultury. Nie bez powodu z resztą – miasto to sprzyja artystom. Świadczy o tym fakt, że wielu wspaniałych muzyków swoją karierę rozpoczynało właśnie tutaj.

Natalia Grosiak

 

Wokalistka od 2002 roku występuje w zespole Mikromusic. W 2008 roku zespół otrzymał nagrodę prezydenta Sopotu na Festiwalu Top Trendy, natomiast w 2016 roku nominowany został do Fryderyków w kategorii Album roku elektronika i alternatywa.

 

Lech Janerka

 

Muzyk rockowy, debiut na scenie zaliczył w latach 70. ubiegłego wieku. Piosenki Janerki wyróżniają się przede wszystkim tekstem, dzięki użyciu różnych środków stylistycznych – aliteracji, neologizmów. Przypomnijmy sobie jedną z najbardziej znanych piosenek – Rower.

 

Zobacz także: Artyści, którzy pochodzą z Lublina

 

L.U.C.

 

L.U.C., a właściwie Łukasz Rostkowski to polski raper, producent, beatboxer. W 2010 roku otrzymał Paszport Polityki za nowatorskie połączenie różnych dziedzin i gatunków muzycznych. Na najnowszej płycie L.U.C.a usłyszeć możemy między innymi Sarsę, Bovską, a także.. Tomasza Kota czy Katarzynę Figurę! Mimo wszystko dla mnie najlepszym projektem muzycznym L.U.C.a na zawsze pozostanie Rebel Babel Ensemble, gdzie na koncertach raper występował z orkiestrami dętymi z danego regionu.

Mrozu

 

Muzyk, który swoją karierę rozpoczął od współpracy z wrocławską grupą hip-hopową Majestat. Debiutancki album Mroza ukazał się w 2011 roku, i chyba nie ma ani jednej osoby, która nie znałaby słynnego „Świecisz jak miliony monet”. W zeszłym roku wydano Zew, na którym widać, że artysta dojrzał muzycznie i odnalazł swoją własną ścieżkę kariery. Pozostaje mu życzyć wszystkiego najlepszego, bo „nowy Mrozu” bardzo pozytywnie zaskakuje.

 

Zobacz także: Artyści, którzy pochodzą ze Szczecina

 

Violetta Villas

 

Prawdziwa legenda. Artystka o przepięknym głosie, która skończyła tragicznie... Nie zajmujmy się jednak skandalami, zapamiętajmy ją jako diwę o ogromnym talencie.

 

Tercet Egzotyczny

 

Jeden z najstarszych zespołów działających w Polsce, wykonujący muzykę w stylu latynoamerykańskim. Grupa odniosła wielki sukces między innymi w USA i we Francji. Co więcej, 17 sierpnia 2014 odbyło się uroczyste otwarcie Muzeum Tercetu Egzotycznego w Lubiniu na terenie Wielkopolski.

Hurt

 

Zespół rockowy, którego wokalistą jest Maciej Kurowicki. Najsłynniejszą płytą grupy jest Czat, zawierająca między innymi „Mary Czary”, „Pogoda dla Ciebie”, „Załoga G” – tę ostatnią sobie przypomnijmy.

Rotary

 

Nazwa grupy pochodzi od urządzenia „rotary speaker” (rotujący głośnik), wydającego specyficzne brzmienie gitar, którym charakteryzuje się muzyka grana przez zespół. Grupa muzyczna zakończyła swoją działalność w 1998 roku, po czym reaktywowała się dekadę później. W 2012 roku Kamil Mikuła wraz z Grzegorzem Porowskim ponownie zawiesili działalność zespołu, tworząc jednocześnie grupę muzyczną Loka.

 

Zobacz także: Artyści, którzy pochodzą z Trójmiasta

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska