Artyści, którzy pochodzą z Gorzowa Wielkopolskiego. Znani muzycy znad Warty

24/11/2018

 

Gorzów Wielkopolski to miasto o niepowtarzalnym klimacie, słynące z otwartości mieszkańców. Tutaj każdy może być sobą i spełniać się, pokonując swoje ograniczenia. Dowodem na to stanowią artyści, którzy, zanim stali się rozpoznawalni w całej Polsce, swoje pierwsze muzyczne kroki stawiali właśnie w tym miejscu. Poznajmy zatem słynnych muzyków z Gorzowa Wielkopolskiego.

Dawid Kwiatkowski

 

Piosenkarz młodego pokolenia zaczynał od pisania bloga i kręcenia vlogów. W 2013 roku wydał swój pierwszy singiel, a 3 tygodnie później wyszedł jego pierwszy solowy album zatytułowany „9893”. Oprócz pierwszej płyty dotychczas powstały jeszcze cztery popowe krążki, z czego dwa z nich pokryły się złotem i platyną z uwagi na wysokie wyniki sprzedaży.

 

Zobacz także: Artyści, którzy pochodzą z Wrocławia – znani nadodrzańscy muzycy

 

Prawie 23-letni dziś artysta podobno jest jednym z najlepiej opłacanych muzyków w Polsce. I nic w tym dziwnego, bo Dawid gra wiele koncertów oraz m.in. występuje w reklamach i programach rozrywkowych np. jako juror, ma swój sklep z odzieżą, a także jest twarzą różnych marek.

 

Ostatnio muzyk zaskoczył swoich fanów, występując podczas specjalnej trasy koncertowej „En Tournée Kwiatkowscy Akustycznie” ze swoim przyrodnim bratem, Michałem Kwiatkowskim. Ten wyjątkowy duet w listopadzie odwiedził dziesięć miast Polski, dając publiczności wiele okazji do radości i wzruszeń.

Fotografia: www.facebook.com/dawidkwiatkowskioff/


Michał Kwiatkowski
 

Michał Kwiatkowski, czyli wspomniany już brat Dawida Kwiatkowskiego, zaczął śpiewać dużo wcześniej, jednak w naszym kraju jego twórczość nie cieszy się taką sławą jak we Francji, w której na co dzień mieszka. Mimo iż wokalista szybko zainteresował się muzyką i śpiewem oraz zaczął osiągać pierwsze sukcesy na polskich festiwalach i w „Szansie na sukces”, to wówczas nie było mu jeszcze dane osiągnąć sławy.

 

Tuż po ukończeniu liceum Michał postanowił wyjechać do Francji. Tam poszedł za marzeniami i wziął udział w programie „Star Academy”. Poszukiwano w nim osób utalentowanych muzycznie. Michał wprawdzie nie wygrał trzeciej edycji tego show, ale zajął drugie miejsce. Dzięki występom w telewizji zdobył dużą popularność, co otworzyło mu drzwi do kariery. Jednak mimo tego, że muzyk jest Polakiem, wykonuje utwory głównie w języku francuskim i angielskim.

 

Zobacz także: Artyści, którzy pochodzą z Lublina. Największe gwiazdy Lubelszczyzny

 

Piotr Bukartyk

 

Ten wokalista nie zamyka się na jeden gatunek muzyczny i trudno jednoznacznie zaszufladkować jego twórczość. Piotr Bukartyk stara się więc mieszać blues, rock, reggae i folk, dodając elementy piosenki literackiej i kabaretu. Fani znają go też z nieistniejącego już programu radiowej Trójki „Urywki z Rozrywki” będącego częścią audycji Wojciecha Manna. Ta część ramówki znajdowała się na antenie przez ponad dziesięć lat.

 

Muzyk już w czasach szkoły średniej rozpoczął pisanie piosenek i wykonywanie ich. Mimo iż artysta stworzył setki utworów, to niektóre z nich nigdy nie znalazły się na jego płytach, choć wykonywał je podczas występów. Piotr Bukartyk wydał aż 9 albumów, z czego dziesiąty jest zapisem koncertu. Największe przeboje tego nieszablonowego wokalisty to m.in.: „Małgocha”, „Kobiety jak te kwiaty” czy „Niestety trzeba mieć ambicję”.

 

Zobacz także: Artyści z Krakowa. Najbardziej znani muzycy z Małopolski

 

Krystyna Prońko

 

Artystka urodziła się w Gorzowie Wielkopolskim i spędziła tam swoją młodość. W dzieciństwie dzięki rodzicom poznała, czym jest muzyka. To bliscy zachęcali ją do pierwszych prób śpiewu. W konsekwencji młoda Krystyna Prońko zaczęła rozwijać swój talent, szlifując go w ogniskach i szkołach muzycznych, a w późniejszym czasie kończąc też Akademię Muzyczną w Katowicach.

 

Już na początku swojej kariery dane jej było występować u boku najlepszych – Czesława Niemena, Zespołu Skaldowie, a także razem z Czerwonymi Gitarami. W międzyczasie przyszły też wielkie sukcesy na Festiwalu w Opolu, gdzie artystka zdobyła wiele nagród za interpretację swoich utworów.

 

Z biegiem czasu wokalistka stała się więc jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon polskiej muzyki, cenioną przez muzycznych krytyków i lubianą przez publiczność. Właścicielka jednego z najpotężniejszych głosów w Polsce zaistniała dzięki utworom „Jesteś lekiem na całe zło” czy „Niech moje serce kołysze ciebie do snu”.

 

Zobacz także: Artyści, którzy pochodzą z Zakopanego i okolic – najbardziej znane zespoły rodem z gór

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska