Aplikacje dla studentów, które potrafią ułatwić życie

19/09/2019

 

Wielkimi krokami zbliża się kolejny rok akademicki. Większość studentów zapewne nie jest zadowolonych z tego faktu. Znów będziemy zakuwać przez całe noce i pocić się na egzaminach. Chcieliśmy wam jednak umilić przykry powrót na studia i przygotowaliśmy dla was listę 7 aplikacji, które sprawią, że studiowanie stanie się choć trochę łatwiejsze.

Studencka Karta Rabatowa

Jak wiadomo, życie studenta nie należy do najłatwiejszych pod wieloma względami, również finansowymi. Sprytny student wie jednak, że z racji naszego statusu przysługuje nam wiele rabatów. I tu z pomocą przychodzi nam powyższa aplikacja, która w jednym miejscu gromadzi wszystkie studenckie zniżki i kupony. Wystarczy, że wybierzesz swoje miasto z listy, aplikacja zrobi całą resztę za ciebie.

 

Zobacz także: Praca dla studentów – na tak?

 

Notebloc

To z kolei aplikacja, dzięki której możesz mieć wszystkie swoje notatki zawsze przy sobie. Dzięki tej aplikacji będziesz mógł w łatwy sposób modyfikować i archiwizować swoje studenckie notatki. Przydatna nie tylko do nauki, ale sprytnie studenci na pewno zrobią z niej też użytek, gdy podczas egzaminu zawiedzie ich pamięć. ;)

 

My study life

Niech pierwszy rzuci notatkami ten student, który nigdy nie zapomniał o jakimś wykładzie albo o egzaminie. Każdemu z nas się to zdarza. Jak jednak wyeliminować ryzyko zapomnienia? Odpowiedzią na to pytanie jest aplikacja My study life, dzięki której informacje odnośnie do wszystkich egzaminów i planu zajęć masz w jednym miejscu. Świetna opcja dla osób, które nie lubią prowadzić tradycyjnych kalendarzy czy planerów.

 

Zobacz także: Sesja is coming, czyli jak nie dać się zwariować

 

Forest

To aplikacja dla osób, którym telefon skutecznie przeszkadza w skupieniu się na jednej czynności. W aplikacji możesz wybrać czas, jaki chciałbyś przeznaczyć na na przykład naukę słówek. W tym czasie w aplikacji rosnąć będzie drzewo. Jeśli pokusa będzie zbyt silną i opuścisz aplikację – drzewo uschnie. Dodatkową motywacją może być też wykupienie abonamentu. Wówczas twoja wytrwałość skutkować będzie tym, że gdzieś na świecie zostanie posadzone prawdziwe drzewo.

 

pyszne.pl / Uber Eats

Studia to również czas, kiedy musimy się usamodzielnić. Wszystkie sprawy, które kiedyś załatwiały się „same”, dziś zależą od nas. Musimy więc zadbać o wiele aspektów życia codziennego, jak na przykład jedzenie. Co jednak kiedy nie mamy czasu czegoś ugotować? Lub zwyczajnie nie umiemy? Otóż z pomocą przychodzą nam różne aplikacje jak pyszne.pl czy Uber Eats. Dzięki nim możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu i zamówić jedzenie prosto do domu.

 

Zobacz także: 5 pomysłów na szybkie i zdrowe drugie śniadanie

 

coigdzie.pl

Czas studiów to nie tylko nauka, ale też zabawa i poznawanie nowych ludzi. Dzięki aplikacji coigdzie.pl nie ominie cię już żadne wydarzenie w twoim mieście. W aplikacji dostępne są informacje zarówno o koncertach, jak i spektaklach czy imprezach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Zobacz także: Juwenalia – co to i dlaczego?

 

Jak dojadę

To aplikacja przydatna zwłaszcza dla osób, które rozpoczynają studia w obcym mieście. Dzięki niej zawsze będziesz wiedział jak dojechać w każdy, nawet najbardziej odległy zakątek miasta, a dzięki informacjom dotyczących tego, kiedy powinieneś udać się na przystanek oraz ile będzie trwała podróż, już nigdy nie spóźnisz się na żadne zajęcia.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska