Anglojęzyczne książki, które warto przeczytać

06/10/2019

 

Jakiś czas temu podzieliłam się z Wami moimi trzema przyjemnymi sposobami na naukę  angielskiego. Jeśli pamiętacie, w jednym z punktów pisałam o tym, jak ważne jest poznawać język poprzez czytanie. Zdaje sobie sprawę, że zakupienie anglojęzycznej książki często są dużym obciążeniem dla naszego portfela. Jednak wychodzę z założenia, że pieniądze, które są przeznaczane na naukę, zawsze zwrócą się z korzyścią.

Chciałabym Wam dzisiaj przedstawić cztery anglojęzyczne książki napisane przez czterech youtuberów (wiem, że nie zawsze brzmi to zachęcająco), które naprawdę warto przeczytać.

 

THIS MODERN LOVE - Will Darbyshire

Fot. Marta Dziedziela

Uczucia są uniwersalne, a miłość jest zdecydowanie jednym z najbardziej fascynujących. This Modern Love to zbiór listów miłosnych napisanych przez ludzi z całego świata. Rozdziały w książce odpowiadają związkowym fazom takim jak: zakochanie, budowanie związku i rozstanie. Listy, choć wydają się być bardzo osobistą formą komunikacji, dzięki wspólnemu tematowi jakim jest miłość przestają być w jakiś sposób prywatne, gdyż my jako czytelnicy możemy odnaleźć w nich swoje miłosne doświadczenia i emocje.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kanały na Youtube, które warto znać

 

NOTE TO SELF - Connor Franta

Fot. Marta Dziedziela

Pełno w tej książce spostrzeżeń na temat współczesnego świata, szukania oraz poznawania siebie, ale także zwykłych historii z życia codziennego. Jej urokliwość podkreśla szczególnie warstwa graficzna. Jestem gotowa stwierdzić, że to jedna z tych książek, którą warto mieć na swojej półce nie tylko przez wzgląd na jej treść, ale także – a może przede wszystkim – dla przepięknych zdjęć, które są umieszczane między tekstami. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Trzy przyjemne sposoby na naukę angielskiego

 

ALMOST ADULTING - Arden Rose

Fot. Marta Dziedziela

To książka, którą nazwałabym listem autorki do młodszej wersji siebie. Poprzez dzielenie się swoimi przemyśleniami na temat wchodzenia w dorosłość próbuje pomóc nastolatkom, którzy są o krok od podejmowania ważnych, samodzielnych decyzji. Wszystko dopełnione jest ilustracjami, które w zabawny sposób mają korespondować z tekstem.

 

SECRET FOR THE MAD - Dodie Clark

To dość osobista książka, w której Dodie dzieli się z czytelnikami swoimi wszystkimi emocjami i pokazuje, że zmaganie z depresją nie jest niczym, czego powinniśmy się wstydzić. Opisuje zdarzenia z życia – zarówno te bardzo trudne, jak i te lekkie, radosne. Swoje historie opowiada także przez teksty piosenek, zdjęcia i ilustracje, w których bardzo urzeka mnie delikatność i dziewczęcość.

 

To już wszystkie moje propozycje książek, które warto przeczytać. A wy? Czytacie obcojęzyczne pozycje? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska