Angelina Jolie – poznaj 10 faktów z życia gwiazdy

03/06/2019

 

Angelina Jolie jest jedną z najbardziej znanych twarzy Hollywood. I słusznie, ponieważ aktorka w trakcie swojej kariery była już wielokrotnie doceniana za swoje role w filmach. Otrzymała m.in.: Oscara, dwie nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych i trzy Złote Globy. Gwiazda doceniana jest także za pracę humanitarną, gdyż stara się pomagać uchodźcom na całym świecie. Oto kilka ciekawostek o Angelinie Jolie, których możecie nie znać.

1. Kiedy Angelina była bardzo młoda, przez pewien czas fascynowała ją śmierć, więc zapewniała swoich bliskich, że gdy nie wyjdzie jej w aktorstwie, to w przyszłości chce organizować pogrzeby. W tym celu zapisała się nawet na specjalny kurs, który ukończyła mając 14 lat.

 

 

Zobacz także: Sarah Jessica Parker - ciekawostki, tego mogliście nie wiedzieć o aktorce

 

2. Jako dziecko Angelina Jolie oglądała dużo filmów ze swoją mamą Marcheline Bertrand. Właśnie to zainspirowało ją do zostania aktorką. Już wieku pięciu lat zadebiutowała więc na ekranie, grając u boku swojego ojca Jona Voighta w filmie Hala Ashby’ego „Lookin' to Get Out”.

 

3. W jednym z wywiadów Angelina Jolie przyznała, że już jako dziecko nie lubiła być dotykana i przytulana nawet przez swoją mamę. Tak jest też w jej dorosłym życiu.

 

4. Nie wszyscy wiedzą, że Angelina Jolie pojawiła się w kilku teledyskach. Aktorka wystąpiła m.in. w wideoklipach takich jak: „Rock And Roll Dreams Come Through” Meat Loafa, „Anybody Seen my Baby” The Rolling Stones, „Stand by my Woman ” Lenny'ego Kravitza, „Did My Time” zespołu Korn oraz „It's About Time” grupy The Lemonheads.

 

 

5. Gwiazda ma co najmniej czternaście tatuaży. Najważniejsze z nich prezentują współrzędne krajów urodzenia każdego z jej dzieci. Angelina ma też tatuaż na brzuchu przedstawiający łacińskie wyrażenie „Quod me nutrit me destruit” co oznacza „To, co trzyma mnie przy życiu, jednocześnie mnie zabija”. Aktorka bardzo utożsamia się z tymi słowami.

 

 

6. W 1996 roku Angelina Jolie wyszła za mąż za Jonny'ego Lee Millera gwiazdę filmu „Hakerzy”. Jako „strój ślubny” aktorka ubrała biały top i skórzane spodnie. Zadziwiające było to, że na bluzce gwiazda narysowała własną krwią imię swojego ówczesnego ukochanego. Zapytana dlaczego to zrobiła, powiedziała, że w ten sposób chciała uczynić ten dzień wyjątkowym. Te małżeństwo Angeliny Jolie trwało tylko trzy lata.

 

7. Angelina Jolie jest leworęczna, dlatego kiedy aktorka dwukrotnie wcielała się w rolę Lary Croft, producenci musieli zamówić dla niej specjalną broń z obustronnymi kontrolkami, aby bez problemu mogła z niej korzystać.

 

 

8. Choć Angelina Jolie i Brad Pitt nie są już małżeństwem, to była już para doczekała się trójki dzieci. Pierwszym z nich jest urodzona w 2006 roku Shiloh. W tamtym czasie wszystkie amerykańskie magazyny chciały jako pierwsze sfotografować ich nowo narodzoną córkę. Wygrało pismo People, które ze świeżo upieczonymi rodzicami wynegocjowało publikację zdjęć z ich dzieckiem za niebagatelną sumę 4,1 milionów dolarów.

 

 

Zobacz także: Najgłośniejsze rozstania gwiazd

 

Natomiast w 2008 roku, kiedy Angelina Jolie urodziła bliźniaki, zdjęcia dwójki jej pociech zostały sprzedane już za 14 milionów dolarów. Małżeństwo wszystkie pieniądze przeznaczyło jednak na swoją fundację Jolie-Pitt.

 

9. Od 2004 roku aktorka jest licencjonowanym pilotem, co pozwala jej sterować małymi prywatnymi samolotami.

 

10. Angelina Jolie jest znana z tego, że pomaga uchodźcom na całym świecie i poświęca się pracy charytatywnej. Jej organizacja Jolie-Pitt wspiera działania humanitarne nie tylko w USA, ale i na całym świecie.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska