Adoptuj z Palucha (Aton, Spike)

 

Do schronisk przez ludzi trafia niewyobrażalna liczba psów. Winny jest człowiek, a siedzieć za kratami musi pies. Adopcja zwierzaka to najlepsza decyzja jaką możesz podjąć. Otwórz serducho, odwiedź schronisko i daj nowe życie psiakowi. Gwarantuję, że odnajdziesz dozgonną wdzięczność i miłość w psich oczach.

Pies, czworonożna istota, uznana za najlepszego przyjaciela człowieka. Nie pyta – słucha i rozumie. Przez jednych rozpieszczana, przez niektórych szkolona, a jeszcze przez innych porzucana.
Człowiek, teoretycznie istota rozumna, buduje swój fałszywy obraz. Rozaniela się, gdy widzi małego zwierzaka na ekranie komputera, a nad swoim czworonogiem pastwi się i znęca. Schronisko to dla psów miejsce okryte bólem, cierpieniem, strachem i nieustającą nadzieją.
Każdy mijający dzień w zamknięciu to pogłębianie traumy dla każdego zwierzaka, dopiero kontakt z człowiekiem pozwala im trochę się otworzyć. Dzięki wolontariuszom chociaż na chwilę mogą zapomnieć o kratach i boksie. W tym tygodniu przedstawię wam kolejne dwa wyjątkowe psy ze schroniska Na Paluchu, które czekają na swoich stałych opiekunów.

Aton
Aton to z wyglądu przeuroczy zwierzak, którego można miziać, głaskać i rozpieszczać bez końca. Nic bardziej mylnego, ten młody, czteroletni psiak nie wszystkich akceptuje i nie każdemu pozwoli na bliższy kontakt. Aton jest w typie rasy Jack Russell Terrier, a jak wiadomo takie psiaki potrzebują zarówno wysiłku fizycznego, jak i pracy umysłowej. Aton przebywając w schronisku, przeważnie wychodzi raz w tygodniu i wtedy cała energia skumulowana w nim przez ten czas eksploduje na spacerze. Zdarzają mu się wtedy niekontrolowane napady agresji, podszczekiwanie, czy lizanie wolontariusza, z którym wychodzi. Aton potrzebuje wyrozumiałego, spokojnego i przede wszystkim cierpliwego opiekuna. Potencjalny właściciel powinien liczyć się z faktem, że ten pies wymaga wypracowania pewnych zachowań. Niewątpliwie Aton pojmie je w bardzo szybkim tempie. Dlatego też mądry opiekun, który zapewni umiejętne rozładowanie jego energii będzie dla niego ideałem. Aton również zasługuje na prawdziwy dom i człowieka, z którym współpracę będzie dzielił przez resztę swojego psiego życia.

Wolontariuszka Kasia o Atonie mówi tak: "Dla niego nie ma tzw.“szarości“. Jest czarne albo białe. Jednych kocha ot tak po prostu, innych nie akceptuje od pierwszej chwili. Na szczęście znając go już jakiś czas potrafię mniej więcej wyczuć po jego zachowaniu, że do nadchodzącej osoby lepiej się z nim nie zbliżać. Liczę na to, że trafi w końcu na swoich ludzi, pomimo trudnego charakteru.

 

Spike

Spike to już psi staruszek w dodatku ze swoimi bolączkami. Chociaż do schroniska trafił jako młodziak, niestety do tej pory nikt nie dał mu szansy na dom. I tak lata lecą, a senior Spike ciągle pełen nadziei czeka na dom. Na widok swoich wolontariuszy cieszy się i przebiera łapkami. Mimo swoich trzynastu lat, Spike wciąż jest energicznym psem, dziarsko maszeruje na spacerach i dotrzymuje kroku swoim wolontariuszom. Nie zawsze jednak dogaduje się z innymi psami. Senior Spike czeka na dom, w który będzie mógł wnieść trochę psiej radości, która przez lata została zamknięta w schronisku. Nie jest to wymagający pies, potrzebuje uwagi i swojego opiekuna, z którym będzie mógł jeszcze trochę powojować na świecie. Spacery, wspólnie spędzony czas, własne miejsce – to jest to, czego Spike’owi potrzeba na starość.

 

Często z pozoru negatywne zachowania psów w schronisku ulegają zmianie w prawdziwym domu. Dzieje się tak, ponieważ te zwierzęta muszą przybrać zachowanie obronne względem sytuacji, w której się znajdują. Każdy z nich musi poradzić sobie na swój sposób. Pamiętaj o tym, udając się do schroniska.

Jeśli jesteś gotowy i czujesz, że Aton lub Spike to pies dla Ciebie nie czekaj odwiedź stronę Schronisko na Paluchu i skontaktuj się z wolontariuszkami: Monika 505-168-481 Kasia 503-174-757, Weronika 667 036 547 i Karolina 535 525 264.

Adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata, ale zmienisz świat dla tego psa.​

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska