Adoptuj psa z Palucha (Szani, Morris, Mister)

 

Do schronisk przez ludzi trafia niewyobrażalna liczba psów. Winny jest człowiek, a siedzieć za kratami musi pies. Adopcja zwierzaka to najlepsza decyzja, jaką możesz podjąć. Otwórz serducho, odwiedź schronisko i daj nowe życie psiakowi. Gwarantuję, że odnajdziesz dozgonną wdzięczność i miłość w psich oczach.

Sezon wakacyjny właśnie ruszył. Cieszą się ludzie, a zwierzęta cierpią. Jak co lata porzucana jest niewyobrażalna liczba psów. Ludzka głupota nie zna granic i mimo, że jak co roku informuje się o tym, by nie zostawiać psa w samochodzie, nie przywiązywać do drzew, nie pozbywać się jak zbędnej zabawki, to ciągle o tym słyszymy. Zwierzę też czuje! Kiedy to w końcu do ludzi dotrze?
Obecnie jest tyle możliwości - hotele czy kurorty wypoczynkowe ułatwiają podjęcie decyzji o wakacjach ze swoim pupilem. Ponadto zawsze możesz poprosić o pomoc w opiece nad swoim zwierzakiem bliską Ci osobę. Uwierz, to o wiele lepsze niż pozostawianie bezbronnych czworonogów na pastwę losu.

 

Schronisko codziennie przyjmuje zgłoszenia o takich przypadkach. Każdy mijający dzień w zamknięciu to pogłębianie traumy dla każdego przebywającego tam psa. Dopiero kontakt z człowiekiem pozwala im trochę się otworzyć. Dzięki wolontariuszom te zwierzaki chociaż na chwilę mogą zapomnieć o kratach i boksie. W tym tygodniu przedstawię wam kolejne trzy wyjątkowe psy ze schroniska na Paluchu, które czekają na swoich stałych opiekunów.

Szani
Szani to czteroletni wulkan energii. Sunia została przyjęta do schroniska w marcu tego roku, dlatego też ciągle poznaje się z wolontariuszami. Jedno trzeba przyznać - Szani wymaga dużo ruchu, spacerów, aktywności umysłowej oraz zabaw, które unormowałyby jej pokłady energii. Niestety w schronisku jest to niemożliwe, dlatego sunia pilnie potrzebuje domu. Boks i ograniczone spacery hamują jej rozwój psychiczny i fizyczny, a jest to naprawdę wartościowy psiak. Wymaga jedynie cierpliwego, konsekwentnego opiekuna oraz dostępu do dużej przestrzeni. Szani przy zapoznaniu jest naprawdę urocza, uwielbia kontakt z ludźmi. Z tą sunią nuda nie istnieje i jeśli szukasz wyzwania, lato jest idealną porą na jego rozpoczęcie. Szani czeka na kochający, aktywny dom. Wolontariuszka Kasia mówi: „Szani jest wulkanem energii, która rozsadza ją od środka i powoduje, że na spacerach fruniemy na końcu jej smyczy. Polecamy ją do bardzo aktywnego domu, najlepiej z dużym ogrodem, gdzie mogłaby się wybiegać. Prawdopodobnie będzie też wymagać pracy w utemperowaniu jej szaleństwa.”

Morris
Morris to przystojny kudłaty psiak. Uwielbia spacery i jest idealnym uzupełnieniem domu, w którym są inne zwierzęta, ale też i dzieci. Morris to pies o radosnym usposobieniu - wystarczy na niego spojrzeć, a od razu poprawia humor. Dodatkowo uwielbia pieszczoty, głaskanie i drapanie ale chętnie uczy się też nowych sztuczek. Morris to doskonały kandydat na psa rodzinnego, chętnie też podróżuje samochodem. Mimo wielu pozytywnych cech jakie posiada ten rozkoszny pies, Morris nadal czeka na swoich ludzi. Wolontariuszka Weronika mówi: „Morris to idealny kandydat dla każdego, kto chciałby większego psa. Gdy tylko minie boksy schroniska staje się oazą spokoju wobec innych zwierząt. Kocha ludzi i jest ogromnym pieszczochem. Idealny do domu z dziećmi, dla osób mniej aktywnych - lubi spacery, ale nie jest szaleńcem.”

Mister
Mister to urokliwy pies, który uwielbia aktywność na powietrzu. Jest otwarty na kontakt z człowiekiem. Głaskanie, drapanie i zabawy to własnie to, za czym ten pies wręcz przepada. Na spacerach lubi obszczekać inne psy, ale od niego zależy, które ewentualnie zignoruje. Mister to energiczny pies, któremu przydałyby się rozwijające zabawy umysłowe i wzmacnianie więzi z opiekunem. Wtedy na pewno jego szczekliwość zniknie, a on sam stanie się idealnym psim towarzyszem. Wolontariuszka Kasia mówi o nim: „Mistera nie sposób przegapić na spacerze, bo dziamie na każdego napotkanego psa. Wydawałoby się więc, że jest do nich wrogo nastawiony. Niemniej, zaskoczył nas już kilkakrotnie, kiedy po pierwszej „pyskówce” z jednym czy drugim, po chwili idzie z nim pysk w pysk w pełnej zgodzie.”

Jeśli uważasz, że Szani, Morris lub Mister byliby idealnym uzupełnieniem Ciebie, nie czekaj odwiedź stronę Schronisko na Paluchu i skontaktuj się z wolontariuszkami Kingą – 511 907 238, Weroniką – 667 036 547 lub Kasią – 503 174 757.

 

Pamiętaj, że adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata, ale zmienisz świat dla tego psa.

 

 

Korekta: Aleksandra Borkowska

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska