Adoptuj z Palucha (Bunia, Gabon, Fiona)

 

Do schronisk przez ludzi trafia niewyobrażalna liczba psów. Winny jest człowiek, a siedzieć za kratami musi pies. Adopcja zwierzaka to najlepsza decyzja jaką możesz podjąć. Otwórz serducho, odwiedź schronisko i daj nowe życie psiakowi. Gwarantuję, że odnajdziesz dozgonną wdzięczność i miłość w psich oczach.

Pozbędę się, wyrzucę, przywiążę do drzewa. Ludzka wyobraźnia nie zna granic i nieraz docierają do nas niepokojące sygnały o porzuceniu psów. Dlaczego nadal tak się dzieje? Czy taki człowiek ma świadomość tego, jak wielką krzywdę wyrządza psu?

 

Niektóre są tu od małego, inne od niedawna. Dzięki m.in. wolontariuszom, ludziom dobrej woli chociaż na chwilę odrywają się od szarej, schroniskowej rzeczywistości. Każdy z nich ma swoją historię i stanowczo za długo płaci za błędy i nieodpowiedzialność ludzi. W tym tygodniu przedstawię wam kolejne trzy urocze psy ze schroniska na Paluchu, które czekają na swoich stałych opiekunów.

 

Bunia
Bunia to prawdziwa psia dama. I jak na prawdziwą kobietę przystało ma swoje maniery. Wymaga czasu, aby dobrze poznać osobę, której szczerze zaufa. Bunia to energiczna sunia o pozytywnym usposobieniu, która pragnie znaleźć troskliwego i odpowiedzialnego właściciela. Ten wdzięczny psi pyszczek i mądre oczy za długo przebywają za kratami. To pies, który w zamian za dom odwdzięczy się swoją wiernością i oddaniem. Weronika, wolontariuszka, opowiada: „Dla swojego człowieka będzie wierną i oddaną przyjaciółką. Ani energia, ani zdrowie nie zdradzają jej wieku. Bunia jak dojrzała kobieta wie czego chce, a czego nie. Nie jest zaczepna wobec psów, ale na pewno nie da się zdominować. Potrafi dzielić przestrzeń z innymi psami (spokojnymi i żywiołowymi ), gorzej z równością przy misce”.

 

Gabon
Gabon to niezwykle energiczny trzyletni psiak. Gdy trafił do schroniska, był dość nieufny i wycofany, jednak wytrwała praca wolontariuszy pozwoliła ośmielić Gabona i poznać jego temperament. Teraz ten psiak lubi kontakt z człowiekiem, głaskanie i poświęconą mu uwagę. Ta uroczo zawadiacka psina potrzebuje właściciela, który w umiejętny sposób rozładuje pokłady energii tego uroczego mieszańca. Wolontariuszka, Kasia, mówi: „Gabon jest psem młodym, a co za tym idzie bardzo energicznym. Po wyjściu z boksu na spacer sprawia wrażenie, jakby chciał znaleźć się w kilku miejscach na raz. Na szczęście po pierwszym szaleństwie przychodzi chwila na przytulanie i głaskanie. Kiedy już ochłonie jest bardzo kontaktowy i nastawiony na człowieka”.

Fiona
Fiona to atrakcyjna sunia o nienagannym wyglądzie i charyzmatycznym usposobieniu. Ta psina uwielbia kontakt z człowiekiem od spaceru, przez pieszczoty, aż do wspólnej zabawy. Fiona to niezwykle ruchliwy pies, niestety schronisko ogranicza jej dostęp do systematycznego wyładowywania energii, którą posiada. Dlatego też sunia potrzebuje właściciela, którego cechuje odpowiedzialność i konsekwencja w podejmowaniu działań. Fiona jest młodym siedmioletnim psem. Będzie idealnym towarzyszem dla osób aktywnych, nie lubiących nudy. Karolina, wolontariuszka, mówi: „Fiona jest radosna, pełna energii i chęci do zabawy. Ten wulkan energii potrzebuje rozładowania, co najchętniej robi podczas zabawy i biegania za piłeczką tenisową. Czasem kapryśna, ale daje się polubić przez niektóre psy i roztacza dookoła pozytywną atmosferę”.

 

Jeśli czujesz, że Bunia, Gabon lub Fiona są brakującym elementem twojego życia, nie czekaj odwiedź stronę Schronisko na Paluchu i skontaktuj się z wolontariuszkami Kingą – 511 907 238, Weroniką – 667 036 547 lub Kasią – 503 174 757.

 

Pamiętaj, że adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata, ale zmienisz świat dla tego psa.

 

 

 

 

korekta: Monika Mroczek

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska