Myśleliście, że o Titanicu wiedzieliście wszystko? Błąd!

 

Wszyscy wiemy, że w nocy z 14 na 15 kwietnia tzw. statek marzeń zderzył się z górą lodową, w wyniku czego zatonął. W katastrofie zginęło aż 1500 z 2200 osób obecnych na pokładzie. Wydarzenie to jest postrzegane przez ludzi na całym świecie jako najbardziej wstrząsająca tragedia morska wszech czasów.

1. Teoria spiskowa: Titanic-Olympic, Olympic-Titanic

Zgodnie z tą teorią statki miały zostać podmienione przed wypłynięciem. Plan był taki: Titanic (w rzeczywistości naprawiony po usterkach i „przefarbowany Olympic) miał zatonąć podczas dziewiczego rejsu. Pasażerów i załogę miała uratować ekipa jednostki SS Californian. Dzięki temu właściciel obu statków miał otrzymać pieniądze z ubezpieczenia, które pozwoliłyby mu wybrnąć z kłopotów finansowych. Nie wszystko potoczyło się zgodnie z planem. Nie przewidziano, że Titanic-Olympic zderzy się z górą lodową, a SS Californian nie zdąży z pomocą.

 

2. Góra lodowa, z którą zderzył się Titanic w 1912 roku nie pojawiła się znikąd. Okazuje się, że pływała po Oceanie Atlantyckim od 1000 roku p.n.e.

 

3. Tylko pół minuty dzieliło od uniknięcia katastrofy! Na podstawie badań obliczono, że gdyby góra lodowa została zauważona przez kapitana lub kogokolwiek z załogi zaledwie 30 sekund wcześniej, udałoby się zmienić kurs i ominąć górę lodową. Aż trudno uwierzyć, że tak mało czasu mogło uratować tysiące osób… 

 

4. Podczas ewakuacji niestety aż ponad połowa szalup nie była zapełniona w całości. W wyniku czego zostało uratowanych o wiele mniej ludzi niż było to możliwe.

 

 

5. W rejs miał wypłynąć również Milton Hershey. Jednak w ostatniej chwili zmienił zdanie. Gdyby się zdecydował, moglibyśmy nigdy nawet nie spróbować popularnych dziś batonów Kit Kat, ponieważ to właśnie Milton jest ich twórcą.

 

6. Inny statek, który w tym samym czasie przepływał przez Ocean Atlantycki, Californian, nie udzielił pomocy Titanicowi z dwóch powodów. Po pierwsze, komunikacja między statkami na morzu w tamtych czasach była niezbyt dobrze skoordynowana, co skutkowało znacznymi opóźnieniami. A po drugie, flary wystrzelone z Titanica były potraktowane jako fajerwerki. 

 

7. Titanic był JEDYNYM statkiem w historii, który zderzył się z górą lodową.

8. Wszyscy pamiętamy wygląd Titanica z czterema kominami. Okazuje się, że działające były tylko trzy. Ostatni stanowił tylko dekorację.

 

9. Budżet filmu „Titanic” był wyższy niż rzeczywisty koszt budowy statku.

 

 

 

 

Korekta: Olga Miziuk

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska