5 oryginalnych sposobów na życzenia świąteczne

 

Święta coraz bliżej, więc warto na chwilę przerwać szał kupowania prezentów, pakowania ich, przygotowywania kolejnych potraw, i zastanowić się, czy jest coś, co chcielibyśmy w tym roku powiedzieć naszym najbliższym. Może pragniemy im za coś podziękować, pochwalić lub przeprosić. Na pewno jednak złożymy im najlepsze życzenia.

Jako że święta tuż-tuż, to warto pomyśleć o tym, co w tym roku chcemy życzyć naszym najbliższym. Każdy pewnie zna tysiące wierszyków, z których wiele osób korzysta, przez co straciły cały swój urok. Dlatego warto stawiać na własne, płynące z serca słowa, które możemy przedstawić w niezwykły sposób.

 

Źródło: pixabay.com

 

Słodkie życzenia

 

Niemal każdy przepada za czekoladą, dlaczego zatem nie mielibyśmy połączyć jej z życzeniami? Dlatego właśnie naszą pierwszą propozycją jest taki słodki telegram. Z gotowych kostek czekolady (przeważnie ciemnych i białych) możemy układać dowolną w miarę krótką wiadomość, jaką chcielibyśmy przekazać. Potem jeszcze wybierzemy pięknie zdobione pudełko, w którym umieścimy ten telegram. Możemy również do przekazania życzeń wykorzystać ciasta, ciasteczka czy muffinki. Wystarczą kolorowe pisaki spożywcze, trochę pracy i stworzymy dzieła z pięknymi słowami na święta. Jednak ten sposób ma pewną, jedną, drobną wadę: jest tak pyszny, że znika zbyt szybko.

 

Zaśpiewaj i zagraj

 

Jeśli jesteście choć trochę uzdolnieni muzycznie, możecie spróbować stworzyć własną piosenkę, którą zaprezentujecie przed najbliższymi. Pamiętajcie, że może to być prosty tekst dopasowany do istniejącej melodii lub wymyślonej przez Was. Na pewno spodoba się rodzinie, szczególnie że włożycie w to własną pracę. Jeśli jednak czujecie, że śpiewanie nie należy do Waszych najmocniejszych stron, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć jedynie tekst (np. wiersz), który przeczytacie podczas Wigilii lub pięknie ozdobicie i sprezentujecie najbliższym.

 

 Źródło: pixabay.com

 

Nietradycyjna tradycja

 

A jeśli już mowa o kartkach z życzeniami, to warto też o nich powiedzieć parę słów. Wcale nie musicie wybierać się po nie do sklepu lub na pocztę. Możecie sami stworzyć je w domu, jeśli tylko puścicie wodze fantazji. Nie potrzeba do tego wiele. Wystarczy zwykły blok, nożyczki, klej, kilka własnych dodatków i trochę wyobraźni. I nie są tu konieczne specjalne zdolności plastyczne. Na pewno sami stworzycie piękne, własnoręczne kartki, w których umieścicie swoje życzenia.

 

Zobacz także: Kilka wariacji o kartkach bożonarodzeniowych – jaką wybrać?

 

Z pomocą technologii

 

Przy tworzeniu oryginalnych życzeń możecie też wykorzystać komputer. I tym razem będziecie potrzebować nie tylko tekstu, ale też kilku materiałów, czyli zdjęć, może filmów, obrazków i wszystkiego, co tylko wpadnie Wam do głowy. Z tego wszystkiego stworzycie świetną prezentację multimedialną. Na kolejnych slajdach możecie umieścić fragmenty swoich życzeń, dorzucić zdjęcia, a nawet muzykę, która umili oglądanie Waszego dzieła. Poza prezentacją jest jeszcze wiele innych możliwości jak kolaż (elektroniczny lub wydrukowany) czy też film ze świąteczną muzyką w tle.

 

 Źródło: pixabay.com

 

Dla ambitnych

 

Do tego pomysłu przydadzą się nie tylko nasze własne chęci, ale również odpowiednie warunki klimatyczne. Potrzebny będzie śnieg, który bywa dosyć kapryśny i nie zawsze pojawia się wtedy, gdy jest potrzebny. Jeśli jednak podczas tegorocznych świąt zasypie naszą okolicę, to możemy spróbować „napisać” swoje życzenia na śniegu np. w ogrodzie. Tak jak w przypadku telegramu będzie to raczej krótka, ale na pewno oryginalna forma. Jeżeli w tym roku na prawdziwy śnieg nie będziemy mogli liczyć, to nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić sztuczny i podobną sztuczkę wykonać na szybie. A tamten pomysł odłożyć na czas obfitych opadów.

 

Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszych propozycji w tym roku. A może macie własne ciekawe pomysły na to, jak złożyć życzenia najbliższym podczas tegorocznych świąt? Podzielcie się z nami w komentarzach.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska