5 inspirujących hobby na każdą kieszeń

 

Szukasz nowego hobby, ale nie masz już pomysłu, czego chcesz? Chciałabyś mieć tanią i niedomagającą się zbyt dużo wysiłku pasję, którą mógłabyś dowolnie rozwijać i bawić się swoją kreatywnością? Podsuwam pomysły na luźne hobby, które nie wymagają wielkiego wkładu pieniędzy, a ich możliwości są nieograniczone!

Hand lettering

To trochę mniej zobowiązująca kaligrafia. Sami wymyślacie projekt, dowolnie przekształcacie literki i tworzycie z nich ilustracje. Szczególnie podoba mi się to, że nie trzeba wpasowywać się w jakieś wytyczne, zżynać fonty z założonych wzorów tylko można dać się ponieść fantazji i stworzyć piękne obrazki z napisami. To również świetny pomysł na prezent czy dekorację pokoju.  

Dokładniej opisała to Alina na swoim blogu „Designe Your Life”:

http://designyourlife.pl/lifestyle/wiosenne-wyzwanie-hand-lettering/

Moje pierwsze próby :)

 

Bullet Jornual

Wiele z nas marzy o pięknym notatniku/pamiętniku/kalendarzu, ale te, które znajdujemy w sklepach, nie odpowiadają naszym wyobrażeniom. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi „Bullet Jornual”, czyli taki system prowadzenia notatek, jaki Wam najbardziej odpowiada. Można wpisywać tam, co się żywnie podoba, ozdabiać, kolorować, notować, co tylko przyjdzie do głowy!

Więcej szczegółów znajdziecie u Magdy z „My Pink Plum”:

http://www.mypinkplum.pl/2016/09/bullet-journal-rozkladowki-pazdziernik-2016.html

 

DIY

Najprostsze Do It Yourself, dzięki któremu można robić cuda ze zwykłych przedmiotów codziennego użytku. Bardziej zaawansowane wymaga dużych pokładów pieniężnych, ale dla początkujących wystarczą najprostsze przedmioty, które są w każdym domu. Ja np. przymierzam się do zrobienia pięknego wazonu za słoika (jako student mam ich mnóstwo! :D ). W DIY jedyne, co może nas ograniczać to nasza wyobraźnia.

MNÓSTWO pomysłów na przeróżne cudeńka znalazłam na stronie:

http://www.twojediy.pl

 

Było coś dla duszy, to teraz dla ciała.

Pilates

Nie lubisz biegać, nie kręci cię zumba czy inne zajęcia w grupach? Chcesz wyrzeźbić ciało, a przy okazji robić to z przyjemnością? Pilates to trochę połączenie jogi i baletu, przez co rozciąga mięśnie i pięknie rzeźbi ciało. Ćwiczenia są wykonywane spokojnie, nie nudzą, ale ważna jest staranność, dzięki czemu efekty widać naprawdę szybko.

Sama sprawdziłam i z całego serca polecam Casey z Blogilates:

http://www.blogilates.com

 

Hula hop

Uwielbiane przez małe dziewczynki, ale robiące też furorę wśród kobiet, które marzą o pięknej talii. Koszt kółka nie przekracza kilkunastu złotych, a kręcenie nim sprawia sporo frajdy. Wbrew pozorom z kręceniem hula hopem nie jest jak z jazdą na rowerze, wiem co mówię. ;) Dla bardziej zaawansowanych jest kółko z wypustkami, a tym, którym standardowe kręcenie się nudzi, polecam kręcenie na innych częściach ciała albo z większą ilością kółek.

Jak już opanujecie wszystkie tricki, możecie iść do Mam Talent! :D

 

Hobby powinno nas relaksować i odrywać od rzeczywistości, żeby choć te pół godziny w ciągu dnia spędzić przyjemnie i nie stresować się kolejnymi deadline’ami. Można je też wykorzystać jako wolontariat. Może przekażesz swoje rękodzieła do domu dziecka albo nauczysz hand letteringu dzieci w świetlicy środowiskowej?

A wy, macie jakieś ciekawego, niepospolite hobby? Podzielcie się koniecznie!

 

Źródło zdjęć (oprócz podpisanego): foter.com

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska