8 epickich miejsc do uprawiania spadochroniarstwa

31/01/2020

 

Wszystkie osoby, które zafascynowane są sportami ekstremalnymi i adrenaliną, powinny spróbować swoich sił w skokach spadochronowych. Czy jesteście na tyle odważni, aby tego dokonać? Lub może jesteście nieustraszeni w poszukiwaniu nowych przygód i miejsc na Wasze kolejne wycieczki? Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy.

Skoki spadochronowe to jedna z tych rzeczy, w których Wasze doświadczenie będzie bardzo zależeć od tego, gdzie je wykonujecie. 

Jasne, to fajna sprawa, że wyskakujecie z samolotu… ale wyobraźcie sobie, że robicie to, patrząc na ośnieżone góry Szwajcarii.

Chociaż na całym świecie istnieje wiele miejsc do takich rodzajów skoków, oto kilka z naszych propozycji. To jedne z najbardziej epickich miejsc do uprawiania spadochroniarstwa.

 

Zobacz także: Podróże spoza katalogu, które gwarantują niezwykłe wspomnienia

 

1) Interlaken - Szwajcaria

Znany jako jeden z najlepszych ośrodków przygodowych w Europie. Spadochroniarstwo nad Alpami Szwajcarskimi jest jedną z najlepszych rzeczy, które można zrobić w tym kraju. Pokryte śniegiem szczyty wspaniałej góry Jungfrau i Matterhorn w Alpach to po prostu niesamowity widok, gdy spada się z nieba. Jeśli po tym skoku nie doznaliście wystarczającej ilości adrenaliny, nie martwcie się: Interlaken oferuje kilkanaście innych atrakcji, takich jak skoki na bungee, rafting i spływy kajakowe… sprawią one, że Wasze serca zabiją szybciej.

 Źródło: www.pinterest.com

 

2) Palm Jumeirah, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Wyobraźcie sobie, że skaczecie z samolotu, mając doskonały widok na sztuczny archipelag w kształcie palmy. Ten odzyskany, miejski obszar przybrzeżny jest sam w sobie wystarczająco oszałamiający. Jednak poczekajcie aż zobaczycie go z góry! Skoki tutaj są często rezerwowane wcześniej, więc najlepiej dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem. Warto to zrobić, aby ostatecznie rozkoszować się nieskończonymi odcieniami błękitu i zieleni, lecąc z prędkością ponad 120 mil na godzinę!

 Źródło: www.pinterest.com

 

3) Pustynia Namib - Namibia

Jeśli nie lubicie zaśnieżonych szczytów lub widoków na ocean, możecie wybrać skok z widokiem na niekończące się morze wydm. Znajduje się ono na pustyni Namib, w południowo-zachodnim wybrzeżu Afryki. Jak okiem sięgnąć, możecie zobaczyć tu różne szczyty wydm, które tworzą magiczne cienie, kończąc się na brzegu jasnoniebieskiego morza. Zaufajcie nam: widok z wysokości 10.000 stóp jest dość magiczny!

 Źródło: www.pinterest.com

 

4) Fox Glacier - Nowa Zelandia

Surowa i ostra zewnętrzna stolica świata naturalnie zasługuje na punkcik w naszej liście epickich miejsc. Dlaczego? Wyobraźcie sobie skakanie, gdy podziwiacie ośnieżone szczyty Alp Południowych, spoglądając na dzikie Morze Tasman. Spadając, będziecie mieli idealny widok na jeziora, lodowce i góry. Naturalne piękno tego skoku jest niezrównane i na pewno jest to okazja do zrobienia dobrego zdjęcia.

 Źródło: www.pinterest.com

 

Zobacz także: Jak aktywnie spędzić ferie i urlop zimowy?

 

5) Grand Canyon - USA

Majestatyczny „ Wielki Kanion” jest jednym z najpiękniejszych cudów przyrody w Ameryce. Wyobraźcie sobie móc zobaczyć go z góry, gdy spadacie wśród brązów i błękitów, które składają się na imponującą fasadę kanionu. Motto pewnej szkoły brzmi: „jeśli zamierzasz skoczyć ze spadochronem raz w życiu, skacz na Grand Canyon”. Po zobaczeniu takiego widoku z góry, musimy zgodzić się z tym stwierdzeniem!

 Źródło: www.pinterest.com

 

6) Pattaya - Tajlandia

Ci, którzy przebywają w Azji, nie muszą się martwić! Wasza pełna adrenaliny przygoda jest dostępna też i tutaj! Widok małych budynków i świątyń miasta robi wrażenie na takiej wysokości. Zagraniczni instruktorzy i właściciele szkół spadochronowych dbają o zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa, zapewniając bezproblemowy skok. Dodatkowo fakt, że możecie odpocząć od skoku za pomocą 10-godzinnego masażu sprawia, że Wasza wizyta w Tajlandii będzie jeszcze lepsza.

 Źródło: www.pinterest.com

 

7) Cairns - Australia

Chcecie podnieść wartość tej listy? A może planujecie skakać z Wielką Rafą Koralową pod stopami? Wyobraźcie sobie widok z wysokości 14.000 stóp, który pozwala napawać się oszałamiającym pięknem australijskich zasobów naturalnych. Jeśli nie jesteście zbyt zajęci, sprawdźcie widok na Las Deszczowy Gondwana i Trinity Inlet.

 Źródło: www.pinterest.com

 

8) Mount Everest - Nepal

Ten dziadek wszystkich przygód kończy listę miejsc, ponieważ naszym zdaniem trudno o bardziej epicką metę, niż Mount Everest. Skok z helikoptera odbywa się tutaj nawet na wysokości 23.000 stóp. Ostrzegamy, że te skoki są CENNE. Ale hej, nie można wycenić epickości! Opisywana jako „czynność, którą musisz wykonać przed śmiercią”, jest to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla wszystkich poszukiwaczy przygód.

 Źródło: www.pinterest.com

 

Zobacz także: D. Kortko, M. Pietraszewski – „Wielicki. Piekło mnie nie chciało” [RECENZJA]

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska