Kompendium wiedzy o kwiatach w dniu ślubu

 

W tym dniu oczywiście najważniejsza jest Para Młoda. Wszystko na nich i wokół nich musi być perfekcyjne. Dlatego nie należy, a nawet nie można zapominać o kwiatach oraz o tym, co jest jednym z atrybutów panny młodej - jej ślubnym bukiecie. 

Na samym początku warto zwrócić uwagę na to, że kwiaty to jedna z najdroższych dekoracji. Nie dość, że nietrwałe to jeszcze nieraz okrutnie kosztowne. Dlatego przy dekoracji sali może sprawdzić się połączenie naturalnych kwiatów z materiałowymi. Te łudząco przypominają prawdziwe i są o wiele tańsze. Mogą wyglądać naprawdę fenomenalnie! 

 

 

 

Skoro mowa o tanich kwiatach...Panny młode bardzo często w swoich wyobrażeniach mają piękne bukiety z różami, hortensjami i innymi roślinami ozdobnymi. Jednakże w zależności od budżetu, można pomyśleć o innych, tańszych zamiennikach. Różę godnie zastąpią eustomy i jest to idealne rozwiązanie do każdej, ślubnej wiązanki. Rewelacyjnym wyjściem jest dobranie kwiatów sezonowych. Dla przykładu, piwonie w czerwcu mają o wiele niższe ceny niż np. we wrześniu. 

 

Bukiet ślubny należy dobrać do stylu wesela. Boho, glamour, folk, rystykalny, tradycyjny, czy inny - jeśli takie jest wasze wesele, w takim stylu powinny być także kwiaty. 

 

Zobacz także: Organizacja wymarzonego ślubu

 

Wielkość bukietu powinno dobrać się do własnego wzrostu i tuszy, a także upodobań. Generalna zasada jest taka, aby malutkie kobiety nie przytłaczały się wielkimi bukietami ślubnymi, a większe nie powiększały swoich rozmiarów, malutkimi. Jednakże w zależności od preferencji, można szaleć! :) 

 

Powinnyśmy dobierać takie kwiaty, aby były jak najbardziej trwałe. Wbrew pozorom, niedoceniane goździki sprawdzają się świetnie w trudnych warunkach. Wyglądają obłędnie, a dodatkowo są bardzo ekonomiczne. Apelujemy, aby poświęcać im większą uwagę, przy wyborze bukietu. 

 

Zobacz także: Atrakcje na weselu

 

Postaw na kolory! W ostatnich wiązankach króluje boho. W delikatnych kolorach z dużą dozą zieleni. Takie bukiety pasują do większości stylizacji i są naprawdę fenomenalne.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska