O końcach świata, które przeżyliśmy

 

Nie raz słyszeliśmy o przewidywanym końcu świata. Jednak do tej pory żaden z podawanych terminów się nie sprawdził, na szczęście. Przypominamy o „końcach świata” w XX wieku, które udało nam się przeżyć, a także informujemy o tym najbliższym, który przypada na 2017 rok!

 

1. Wrzesień 1999 rok

Tę datę Vladimir Sobolyovhas zinterpretował na podstawie przepowiedni Nostradamusa. Naukowiec wywnioskował, że ziemia do tego czasu przechyli się o około 30 stopni przez dwa lata od września 1997. W wyniku tego cała Skandynawia oraz państwa leżące nad Bałtykiem znajdą się pod wodą. Z kolei Stefan Paulus, tę samą przepowiednie zrozumiał inaczej. Według niego we wrześniu 1999 w Ziemię uderzy meteor, który zniszczy planetę. Przepowiadał także nadejście Antychrysta, muzułmańskiego dyktatora, który wypowie wojnę Zachodowi.

 

2. Styczeń 2000 rok

To jedna z najbardziej znanych dat, ze względu na początek nowego tysiąclecia. Michael Drosnin odnalazł w Biblii zaszyfrowany kod, według którego III wojna światowa miała rozpocząć się właśnie w roku 2000.

 

3. 21 maja/21 października 2012 rok

Jednym z najbardziej znanych proroków dziś jest amerykański biznesmen, Harold Camping. Według niego koniec miał nadejść 21 maja 2012 roku, kiedy to na Ziemię miał przyjść Jezus Chrystus, aby rozpocząć Sąd Ostateczny. Gdy koniec jednak nie nastał, Camping przepowiedział kolejną datę – 21 października tego samego roku. Wówczas tylko niewielka część ludzkości mogła trafić do nieba, pozostali zostaliby skazani na piekło.

 

4. 21 grudnia 2012

To data, o której mówili wszyscy. Data związana była z kalendarzem Majów, który skończył się właśnie w tamtym dniu. Według Majów przed naszym światem istniały jeszcze trzy i każdy z nich zakończył się katastrofą. Prawdopodobnie czekałaby nas seria katastrof naturalnych.

 

5. 13 maja 2017 rok

Czyli kilka dni po weekendzie majowym – wykorzystajmy go dobrze. ;)

Koniec świata w roku 2017 miałby być związany ze stuleciem objawień fatimskich. Potwierdzeniem ma być wypowiedź Papieża Benedykta XVI: „Łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została zakończona”.

Na ten rok przypada też trzysetna rocznica założenia loży masońskiej. W roku 1917 masoneria oznajmiła, że w 2017 zakończy się „trzeci etap” walki z kościołem i zostanie on pokonany.

Hinduski mędrzec Atmatattva również przepowiadał koniec świata na 2017 rok. Nawiązał wówczas do problemu z atakami muzułmanów, którzy to w roku 2017 mieliby wywołać wielką wojnę. Poruszył też pontyfikat papieski, który ma skończyć się w roku 2017, co teoretycznie byłoby zgodne ze słowami Papieża Franciszka, który powtarzał, że zostało mu około 2-3 lata pontyfikatu.
Ponadto, bierze się pod uwagę zamachowca z 13 maja 1981 roku, Ali Agca, który zaatakował Papieża Jana Pawła II. W swojej książce opisał przepowiednie dotyczące 2017 roku. Według niego islamiści ciągle przygotowują się do wojny, bo świat ma być zalany islamem. Według niego muzułmanie  przygotowują się  na decydujący atak 13 maja 2017 roku. Wtedy właśnie przypada, wcześniej wspomniana, setna rocznica objawień w Fatimie.

 


 

Korekta: Olga Miziuk

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska