7 korzyści płynących z picia alkoholu

 

Zarówno piwo, jak i wino, poza, niestety, sporą ilością kalorii, dostarczają naszemu organizmowi także składniki odżywcze i korzystanie wpływają na stan naszego zdrowia. Zobaczcie!

1. Wzmacnia kości

Dlaczego? Otóż alkohol zawiera także duże ilości krzemu, który odgrywa niemałą rolę np. podczas zrastania kości po złamaniu. Im mniej alkoholu w alkoholu, tym mniej krzemu. Przyjęto, że, mając na uwadze nasze kości, odpowiednią ilością są 2 piwa/2 lampki wina dziennie. Pozwolenie sobie na więcej przynosi odwrotny skutek. Trzeba uważać!

 

2. Wydłuża życie

Zdecydowanie największa zaleta piwa, prawda? Kilka lat temu, w 2005 roku, Amerykańskie Ministerstwo Rolnictwa ogłosiło wyniki długo prowadzonego zestawu badań, na podstawie których potwierdzono tę opinię, iż piwo wydłuża życie. Wynika z nich, że, w przybliżeniu, umiarkowane spożywanie zapobiega 26000 zgonów rocznie.

3. Wzmacnia serce

Badania we Włoszech z 2011 roku wykazały, że umiarkowane spożywanie alkoholu typu wino lub piwo zmniejsza aż o 31% ryzyko wystąpienia chorób serca i od 25 do 40% ryzyko zawałów i chorób układu krążenia. Dodam, że piwo podnosi poziom tzw. dobrego cholesterolu w naszym organizmie, dzięki czemu chroni żyły przed zatorami.

 

4. Zdrowsze nerki

Tutaj największe znaczenie ogrywa jednak piwo. Badania naukowców w Finlandii potwierdziły teorię, że osoby pijące jedno piwo na dzień mają o 40% mniejsze szanse na wystąpienie u nich kamieni nerkowych. Powód jest prosty. Piwo jest napojem moczopędnym, dlatego też stymuluje nerki do działania.

 

 

5. Zmniejsza ciśnienie krwi

Z reguły każdy zakłada, że dla krwi najlepsze jest wino, i to tylko czerwone. Otóż nie do końca jest to prawda. Okazuje się, że to picie piwa wyraźnie zmniejsza ryzyko rozwoju nadciśnienia.

 

6. Ma działanie upiększające

Badacze orzekli, że rzeczywiście alkohol ma działanie upiększające. W efekcie wypicie nawet niewielkiej ilości wina powoduje, że nasza cera robi się bardziej różowa, co wiąże się przeświadczeniem o lepszym stanie zdrowia. Jest jedno „ale”! Dziewczyny, ten efekt niestety zanika po wypiciu kolejnego drinka!

 

 

7. Uzupełnia witaminy

Nie wszyscy wiedzą o tym, że piwo jest magazynem witaminy B6 i B12 oraz kwasów foliowych. Badania dowodzą, że osoby, które od czasu do czasu je piją mają aż 30% więcej witaminy B6 niż osoby niepijące. Natomiast lampka wina zawiera wapń i żelazo.

 

Nie wszyscy jednak są zwolennikami spożywania alkoholu, ale te kilka argumentów udowadnia, że w rozsądnych ilościach pomaga, nie szkodzi.

 

 

Korekta: Monika Mroczek

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska