Alt-J zapowiadają nowy album – promujący kawałek już w sieci

 

Brytyjski zespół Alt-J pojawi się tego lata na wielu festiwalach. Na tym jednak nie poprzestaną. Zapowiedzieli już swoją nową płytę. “Relaxer” ukaże się 2 czerwca.

Zespół został utworzony przez trzech studentów, skąd z resztą bierze się ich nietypowe brzmienie. Ze względu na zasady akademika, w którym mieszkali, musieli zachowywać ciszę, co uniemożliwiało używanie gitary basowej i perkusji. Do dziś zaskakują oryginalnością.

Nazwa ich nowego singla została początkowo ujawniony pod zagadkową nazwą „00110011 01110111 01110111”, co w tłumaczeniu z kodu binarnego oznacza „3W”. Fani odkryli na japońskim iTunes listę utworów nazwaną „Relaxer”, której pierwszy utwór nosił tę własną nazwę i choć reszta utworów okazała się fałszywa, dziś wiemy, że „3WW” to oficjalny singiel nowego albumu Alt-J.

 Zespół zapowiedział premierę na 2 czerwca 2017 roku, a o to kompletna lista utworów z „Relaxera”:

01. 3WW

02. In Cold Blood

03. House of the Rising Sun

04. Hit Me Like That Snare

05. Deadcrush

06. Adeline

07. Last Year

08. Pleader

Zarówno teledysk do „3WW”, jak i zagadkowa zapowiedź z wykorzystaniem kodu binarnego pozwalają spekulować, że najnowszy album zespołu może nosić pewne ślady muzyki elektronicznej. W przypadku Alt-J wszystko jest możliwe.

 

 

 

Korekta: Monika Mroczek

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska