Fallout Shelter dostępny od dziś na Xbox One

 

Bethesda Softworks otwiera się na graczy Microsoftu, który nie pozostaje bierny. Fallout Shelter od dziś będzie dostępny także na Xbox One i Windows 10. Będzie też częścią programu Xbox Play Anywhere.

Według Microsoftu, gracze będą mieli możliwość wymiany plików zapisu gry pomiędzy platformami. Taka opcja dostępna była wyłącznie przy transferze pomiędzy Androidem a PC, lecz nie było to domyślną opcją gry. Jest to więc oficjalna premiera zarówno systemu wymiany save’ów dla Sheltera, jak i jego wejścia na konsole.

Fallout Shelter miało swoją premierę na targach E3 w 2015 roku. Wersje iOS i Android zostały bardzo ciepło przyjęte przez fanów - w ciągu pierwszego miesiąca od premiery gracze spędzili w niej ponad 29 milionów godzin.

Co jednak z Play Station? Internet wrze od spekulacji fanów serii, jak i konsolowców. Oficjalne źródła jednak milczą na ten temat. Najpewniejszą teorią jest to, że Bethesdę skusił nowy system wymiany plików zapisów gry i dobre kontakty z Microsoftem, czego przykładem mogą być poprzednie wspólne projekty i promocje tych firm.

To jednak nie koniec niespodzianek od Bethesdy. Od wczoraj na Steam Workshop dostępny jest pakiet tekstur wysokiej rozdzielczości dla najnowszej części serii Fallout. Jest on oczywiście całkowicie darmowy. Podobne rozwiązanie mogliśmy zaobserwować w 2012 roku, gdy firma udostępniła paczkę tekstur do The Elder Scrolls V: Skyrim. Według samych zainteresowanych, paczka jest świetnie zoptymalizowana i nie wymaga sprzętu klasy GTX 1080. Wiele osób odeszło od tekstur tworzonych przez modderów, porównując je do tych stworzonych przez Bethesdę. Jedynym minusem jest waga paczki - 60 GB. DLC znajduje się w sklepie Steam, tutaj.

Jak widać, fani Fallout mogą cieszyć się z nowego contentu, który, co najważniejsze - jest darmowy. Dzięki temu prostolinijność Sheltera czy waga nowych tekstów do Fallout 4 nie wygląda na dużą wadę.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska