Damsko-męsko: Zdrada

 

Zdrada. Temat budzący wiele kontrowersji, niejednokrotnie powód rozstania i rozpadu rodziny. Nikt nie powie, że jest to coś dobrego, a jednak statystyki mówią, że w ciągu ostatnich dwudziestu lat zdarza się to dwukrotnie częściej. Dlaczego zdradzamy?

Ona – niepoprawna optymistka, w rocznym związku. On jest singlem i trzeźwo patrzy na świat. Znają się od lat, mają wiele wspólnego, ale w większości tematów się różnią. Ze względu na płeć? Bardzo możliwe.

 

Najczęstsze powody zdrady, jakie znalazłam w Internecie, to zaniedbanie przez partnera, uczucie samotności, niesatysfakcjonujące życie seksualne, zemsta. Jedyne usprawiedliwienie kobiecej niewierności, jakie jestem w stanie zrozumieć, to zaniedbanie przez faceta. W świecie, w którym praca stawiana jest na pierwszym miejscu, mężczyźni zapominają o tym, że powinni dbać nie tylko o sferę finansową, ale i doceniać to, co robi dla nich ich kobieta.

 

Kobieta zaniedbana przez faceta ucieka się do zdrady. Według mnie czyn ten nie jest usprawiedliwiony, bo facet zaniedbał – to ja zdradzę! I wszystko ok. Dużo pracy, rutyna, problemy zawodowe, to jest obecne w życiu większości i wówczas dochodzi do zdrady, ale ten kryzys można przeżyć.

 

Nie usprawiedliwiam tych kobiet, ale to jedyny powód, który mogę w jakimś stopniu zrozumieć. Lepsze to niż „ty mnie zdradziłeś pierwszy” albo „bo on mi się spodobał”. To jest bardziej racjonalny argument niż leczenie „męskich kompleksów” albo kryzys wieku średniego.

 

Zauważyłem, że kobiety mają więcej powodów do zdrady, można je wymieniać i wymieniać. W przypadku mężczyzn jest ich dużo mniej, na przykład syndrom Piotrusia Pana – małe dziecko w dużym ciele jest żądne przygód. Wychodzi na to, że kobiety jest dużo trudniej zadowolić.

 

Trudniej zadowolić, ale w sferze emocjonalnej. Nie zgodzę się, że większość kobiet robi to dlatego, że jej facet jest słaby w łóżku. Po prostu brak jej uwagi, ciepła, zainteresowania ze strony faceta, dlatego uciekają się do zdrady emocjonalnej, która nie koniecznie musi skończyć się w łóżku. W przypadku facetów, w większości przypadków chodzi o cielesność.

 

Zgadzam się z tym, że mężczyznom chodzi o cielesność. Facet nawet w związku fantazjuje o innych kobietach. W najlepszym serialu, jaki kiedykolwiek oglądałem, czyli Dr House jeden z lekarzy miał słabość do zdradzania, pociągała go adrenalina towarzysząca przy każdej zdradzie. Jego żona o tym wiedziała i dała mu jeden wolny dzień w tygodniu na ,,skoki w bok”. No, ale z pozwalaniem żony nie było już zabawy, wrócił do żony i powiedział, że ze zdradami koniec.

 

Widzisz, myślenie typowo stereotypowe. Mężczyźnie można, bo to mężczyzna. A jak kobieta zdradzi, to już „dziwka”, „szmata” itp. Nie liczy się to, że może czuć się samotna, że w pogoni za własnymi ambicjami faceci zapominają o marzeniach swoich kobiet. Albo o takich prostych słowach jak „ładnie dziś wyglądasz, kochanie”, „jak ci minął dzień?”. Czy to wynika z ich natury? Nie raz słyszałam teksty typu „po co mam ci kupować kwiatki bez okazji? Potem nie będziesz doceniać”. Czyli po kilku latach związku nie trzeba zabiegać o kobietę?

 

Prawda jest taka, że obie strony muszą pracować nad związkiem. Chcieliśmy udowodnić, że dana strona jest bardziej zła i bardziej winna.

 

Zdrada nie jest niczym dobrym i tym bardziej uzasadnionym. Pamiętajmy jednak, żeby dbać o swoją „połówkę”, a wtedy nawet nie pomyśli o kimś innym.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska