Rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

16/01/2017

 

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, połączony z licznymi imprezami w całej Polsce jak i na świecie, zakończył się z rekordową kwotą zebranych pieniędzy. Już wczoraj tuż po 23:00 na koncie WOŚP było ponad 62 milionów złotych, a liczenie dopiero się zaczyna.

Zakończenie 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaskoczyło nawet samego Jurka Owsiaka. Tuż po północy na koncie WOŚP było 62 mln 418 tys. zł. Ten dzień przeszedł do historii. Cudowny prezent na 25 jubileusz. To znacznie więcej niż rok temu. W dniu 24. Finału na koncie fundacji znajdowało się 43,4 mln zł, ostatecznie po podliczeniu wszystkich akcji w 2016 roku WOŚP zebrało ponad 72 milionów złotych. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna zbiórka znacznie przekroczy tą kwotę. Można śmiało powiedzieć „Mamy kolejny rekord”. Zbieranie pieniędzy nie kończy się wraz z Finałem. Wiele elektronicznych zbiórek trwa przez cały styczeń, a niektóre akcje charytatywne są prowadzone nawet w lutym. Dlatego ostateczną kwotę poznamy na początku marca. Na aukcjach WOŚP nadal można wylicytować m.in. kolację z Robertem Lewandowskim, spinki od mankietów prezydenta Andrzeja Dudy, podpisaną fotografię ze Światowych Dni Młodzieży pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, gitarę Micka Jaggera i wiele innych wspaniałych gadżetów i atrakcji od osób publicznych.

 

 

Według planu Jurka Owsiaka na zrealizowanie celu tegorocznej zbiórki wystarczyłoby 31 milionów. Ta kwota w całości zaspokoiła potrzeby planu dla pediatrii i w dużej skali pomogłaby seniorom. Już teraz wiadomo że zebrano prawie dwa razy więcej niż było potrzebne, a przecież ta kwota jeszcze wzrośnie. Dzięki temu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy osiągnie swój cel, być może nawet go rozszerzy. Zebrane pieniądze wystarczą również na cztery ogólnonarodowe programy medyczne, które w całości są finansowane przez WOŚP. Od początku powstania (nie licząc tego roku) Orkiestra Jurka Owsiaka zebrała ponad 720 milionów złotych, które przekazała na wsparcie polskiej medycyny.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska