Wciel się w kreatora pracy robotów z „RobotStudio Challenge”

16/01/2017

Marzysz o stażu w największej firmie zajmującej się programowaniem i tworzeniem robotów przemysłowych? Łączysz zainteresowanie mechanizacją i robotyką z kreatywnością i dość dużą wyobraźnią?  Czy może chcesz spróbować odkryć swój talent programisty? Jeżeli dodatkowo jesteś studentem, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Ruszyła pierwsza edycja RobotStudio Challenge.

Coś więcej o RobotStudio

Uczestnicy konkursu będą musieli stworzyć, właśnie w programie RobotStudio, symulację pod motywem przewodnim pierwszej edycji konkursu „zrobotyzowana linia produkcyjna”. Program ten jest odwzorowaną kopią tych znajdujących się w fabryce, dzięki czemu jest możliwość wykonania realistycznej i profesjonalnej symulacji. RobotStudio w wersji Premium jest darmowy przez 30 dni od momentu pobrania. Po upływie tego czasu, oprogramowanie automatycznie zmienia się na bezpłatną wersję online. Wyższe uczelnie mogą nieprzerwanie korzystać bez opłat z tego programu.
Pod tym adresem jest dostępna do pobrania wersja Premium na 30 dni:

http://new.abb.com/products/robotics/pl/robotstudio/do-pobrania  

Uprawnione osoby do wzięcia udziału w konkursie

Są nimi studenci studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich, którzy nie ukończyli 26 lat w dniu rozpoczęcia konkursu tj. 09.01.2017 r. Mile widziani są studenci z takich kierunków jak: automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, elektronika, elektryka, biotechnologia oraz bioinżynieria. Uczestnik konkursu musi mieć również swojego opiekuna, którego rolą jest wsparcie merytoryczne w pracy nad symulacją. Opiekun musi mieć wiedzę na temat programu RobotStudio i projektowania stanowisk zrobotyzowanych. Organizatorzy zalecają, by opiekunem był jeden z wykładowców studenta uczestniczącego w konkursie.

 

 

Kryteria symulacji, przebieg konkursu i nagrody

Symulacja powinna spełniać kryteria: ilości robotów, typu robotów i kryterium operacji. W skrócie tylko taka symulacja będzie rozpatrzona, w której będzie minimum 6 robotów firmy ABB wykonujących następujące prace – montaż i testowanie lub inspekcja oraz pakowanie lub paletyzacja.

 

Pierwszy etap konkursu właśnie trwa. Rozpoczął się 09.01.2017 r. i będzie trwał do 30.04.2017 r. Wtedy organizatorzy konkursu przyjmują formularze zgłoszeniowe i symulacje. Następnie jury konkursowe ogłosi 15.05.2017 r. trójkę finalistów, a także wyróżni kilka pozostałych spośród nadesłanych prac. W ostatnim etapie w dniu 01.06.2017 r. trzech finalistów przedstawi swoje symulacje przed jury i odpowie na stawiane przez nie pytania.

 

Za zwycięstwo w konkursie student otrzymuje 7000 zł i możliwość odbycia stażu trwającego miesiąc w dziale robotyki ABB w Warszawie, a jego opiekun otrzymuje 4000 zł. Drugie miejsce to nagroda 5000 zł dla studenta i 3000 zł dla opiekuna, a miejsce trzecie jest nagrodzone 3000 zł dla uczestnika i 2000 zł dla jego opiekuna.

 

Organizatorem konkursu jest firma ABB Polska, oddział światowego lidera w energetyce i automatyce, który działa na rzecz zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Zatrudnia ponad 135 000 pracowników w około 100 państwach.

 Więcej informacji dotyczących konkursu oraz regulamin znajdziecie na stronie: http://www.rschallenge.pl/ 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska