Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie

14/01/2017

 

To już dwudziesty piąty raz zagra dla nas Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze przekazane zostaną na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wiele polskich miast szykuje koncerty, zabawy i inne atrakcje dla uczestników. W Lublinie już po raz kolejny wszystkie wydarzenia związane z WOŚP odbędą się w Galerii Olimp przy Al. Spółdzielczości Pracy. Od godziny 10:00 zacznie się zabawa. W centrum handlowym zobaczymy wiele ciekawych pokazów. Podziwiać będzie można występy mistrzów tańca nowoczesnego z Under Ground Studio, tancerzy z Formacji Tańca Towarzyskiego GAMZA oraz utalentowane dzieci z Grupy Tanecznej Mozaika. Nie zabraknie również dobrej muzyki. Zaśpiewają dla nas uczniowie Szkoły Yamaha oraz Zespół Pieśni i Tańca Jawor, który wykona cudowne pieśni ludowe. Spotkamy Roberto Zucaro i jego gorące południowe rytmy. Usłyszymy również mocne brzmienie Lubelskiej Szkoły Rocka. Fani kabaretów zobaczą skecze Kabaretu PKS i Kabaretu QQ NA MUNIU. Miłośnicy sportu mogą spróbować swoich sił wraz z reprezentantkami Klubu Fitness Get Gym, które zachęcać będą do rytmicznej zumby. Na terenie Galerii Olimp powstanie też mini miasteczko dla najmłodszych. Dzieciaki poznają zasady ruchu drogowego, świetnie się przy tym bawiąc. Tradycyjnie spotkać będziemy mogli służby mundurowe. Przedstawiciele jednostek Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej czy Inspekcji Transportu Drogowego zaprezentują swoje umiejętności i pokażą sprzęty, którymi każdego dnia posługują się w pracy. To świetna okazja by na własne oczy zobaczyć z bliska ich samochody służbowe z najnowocześniejszymi systemami.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko zabawa, priorytetem jest dbanie o życie i zdrowie ludzi. Właśnie dlatego każdy będzie mógł skorzystać z badań profilaktycznych prowadzonych przez Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św Jana z Dukli. Dostanie również informacje na temat profilaktyki nowotworów. Będzie też można zapisać się na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Lekarzom przy wykonywaniu badań pomagać będą studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA. Odbędą się również kursy i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, których udzielać będą ratownicy z Pogotowia Ratunkowego w Lublinie oraz Samodzielna Grupa Ratownicza Lublin.

Jutrzejsze wydarzenia to okazja by wspomóc Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, chętne osoby będą mogły oddać krew i zarejestrować się w bazie dawców szpiku.

 

Na zakończenie odbędzie się koncert plenerowy, scena znajdować się będzie przy północnej części galerii. Oto szczegółowy program występów:

 

Program koncertu finałowego:

17:00 - 17:45 Workplace
17:45 - 18:20 The Punitive
18:20 - 19:00 TAU
19:00 - 19:45 Pheodora
20:00 - 21:00 Gwiazdy wieczoru - Liber, Ina i Adam Stachowiak

 

Początek występu gości specjalnych to czas gdy rozpocznie się tradycyjny pokaz fajerwerków w ramach akcji „Światełko do Nieba”. Akcja jest podziękowaniem dla wszystkich wolontariuszy, którzy mimo mroźnej styczniowej pogody przez cały dzień dzielnie wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska