20 filmów na babski wieczór #2

 

Mam wiele ulubionych filmów. Takich, których nie obejrzę z chłopakiem, bo przecież są z cyklu tych „babskich”. Kobiece historie, przystojni mężczyźni, wyciskacze łez… no i klasyki kina. Do takiego zestawu potrzeba tylko przyjaciółki u boku i wolnego wieczoru.

Przedstawiam Wam drugą i ostatnią dziesiątkę z cyklu 20 najlepszych filmów na babski wieczór. Pierwszą znajdziecie TU. Kolejność jest oczywiście chronologiczna, od najstarszego.

 

11. Armageddon – 1998 rok

Moja przygoda z tym filmem rozpoczęła się od miłości do Aerosmith i ich teledysku do piosenki „I don’t want to miss a thing”. Historia w „Armageddonie” jest typowa dla Hollywood: planeta zagrażająca ludzkości, bohaterowie, którzy muszą ją wyeliminować. Do tego wątek miłości chłopaka i dziewczyny oraz ojca i córki. W filmie główne role grają Bruce Willis, Liv Tyler oraz Ben Affleck. Taka mieszanka to przepis na sukces. I choć film jest mocno ckliwy, idealnie nadaje się na babski wieczór.

 

12. Notting Hill – 1999 rok

Kolejny film na naszej liście, w którym pojawia się Julia Roberts. U jej boku gra kradnący wszystkie kobiece serca Hugh Grant. Fabułę z „Notting Hill” podobnie jak w przypadku „Pretty Woman” można porównać do historii Kopciuszka (tylko w wersji męskiej). Właściciel księgarni prowadzi spokojne, poukładane życie, dopóki na jego drodze nie pojawia się gwiazda filmowa. Jak zakończy się to spotkanie? Warto się przekonać, sięgając po tę pozycję.

 

13. Wygrane marzenia (Coyote Ugly) – 2000 rok

Nie wiem jak Wam, ale mi rok milenijny kojarzy się z dzwonami, krótkimi bluzkami i długimi włosami. Te elementy z całą pewnością znajdziemy w „Wygranych marzeniach”. Młoda dziewczyna marzy o karierze kompozytorki. W tym celu wyjeżdża do Nowego Jorku. Żeby utrzymać się w wielkim mieście musi podjąć pracę. Udaje jej się znaleźć posadę „kojotki” w barze. Co będzie robić i czy spodoba się to jej ojcu? Czy uda jej się znaleźć prawdziwą miłość? No i najważniejsze, czy przełamie się i zdobędzie sławę jako kompozytorka? Sprawdźcie sami! W filmie pojawia się też polski akcent. Jedną z „kojotek” gra Iza Miko.

 

14. Dziennik Bridget Jones (Bridget Jones’s Diary) – 2001 rok

Pozycja obowiązkowa na babskim wieczorze. Niektóre z nas są jak Bridget, inne po prostu uwielbiają jej perypetie. I choć film jest mocno infantylny warto po niego sięgnąć dla czystej rozrywki. Ubaw po pachy gwarantowany! Oprócz cudownej Renée Zellweger na ekranie możemy podziwiać przystojniaków: Hugh Granta oraz Colina Firtha. A jeżeli spodoba Wam się pierwsza część Bridget, śmiało możecie sięgać po kolejne: „Bridget Jones: W pogoni za rozumem” oraz ubiegłoroczną produkcję „Bridget Jones 3”.

 

15. Chicago – 2002 rok

Kolejny musical na naszej liście. No i kolejna plejada gwiazd: Renée Zellweger, Catherine Zeta-Jones czy Richard Gere. Piosenkarka oskarżona o zabójstwo swojego kochanka staje się obiektem pożądania i uwielbienia mediów. Historia toczy się w rytm wielkich hitów, które zapewne większość z Was kojarzy, choć być może nie wiecie, że pochodzą właśnie z tego filmu. „Chicago” z całą pewnością weszło już do kanonu musicali, dlatego jeśli jeszcze nie oglądaliście, nie ma na co czekać.

 

16. Troja (Troy) – 2004

Dla mnie „Troja” to niemalże trzy godziny wzdychania i szlochu. Oczywiście z zachwytu nad wspaniałymi aktorami oraz wzruszenia. W filmie zagrali m.in. Brad Pitt, Eric Bana, Orlando Bloom, Sean Bean. Męskie oko natomiast mogą cieszyć Diane Kruger oraz przepiękna Saffron Burrows. Długo zastanawiałam się, czy to właśnie „Troję” umieścić na tej liście, czy może lepiej wybrać „Gladiatora”. Uważam jednak, że film z Russelem Crowe i tak każdy zna i docenia, natomiast „Troja pozostaje w jego tyle. Bardziej nadaje się też na babski wieczór, ponieważ bardzo dobrze nakreślone są w niej wątki miłosne. Historia oczywiście oparta jest na epopei Homera opowiadającej o walce Greków pod murami Troi, której przyczyną jest porwanie królowej Sparty przez trojańskiego księcia Parysa. Efekty dźwiękowe i zdjęcia wprawiają w zachwyt. Naprawdę polecam ten film każdemu, również panom.

 

17. Lejdis – 2008 rok

Dobra, ktoś zarzuci mi, że polecam słabe polskie produkcje. Być może „Lejdis” nie jest kinem wysokich lotów, ale osobiście nie wyobrażam sobie bez niego babskiego wieczoru. Kobieca odpowiedź na „Testosteron” opowiada historie każdej z nas, być może naszych przyjaciółek, sióstr czy matek. Jeżeli w którejś z czterech bohaterek widzisz cząstkę siebie, mogę się założyć, że ten film rozbawi Cię do łez, a może nawet wzruszy. Uwaga: nie dla mężczyzn!

 

18. Burleska (Burlesque) – 2010 rok

Dla mnie i mojej przyjaciółki ta pozycja jest obowiązkowa. Uwielbiam Cher, wielbię Christinę Aguilerę. O czym by nie była ta historia i jak by nie była zrobiona wystarczy mi, że mogę obie gwiazdy podziwiać na jednym ekranie i słuchać ich nieziemskich głosów. Jeżeli masz podobnie – koniecznie sięgnij po „Burleskę”.

 

19. O północy w Paryżu (Midnight in Paris) – 2011 rok

Żeby oglądać filmy Woody’ego Allena trzeba mieć specyficzne poczucie humoru. Ja je rozumiem i bardzo lubię sięgać po jego produkcje. Jedną z nich jest „O północy w Paryżu”. Oglądając ten film na niespełna dwie godziny możemy przenieść się do stolicy Francji, poczuć jej klimat z lat dwudziestych, który w wielu zakątkach tego miasta utrzymuje się do dziś. Wraz z Owenem Wilsonem odkryjemy magię Paryża i tamtych czasów.

 

20. Planeta Singli – 2016 rok

Śmiało mogę stwierdzić, że rok 2016 był dobry dla polskiej kinematografii. Powstało kilka naprawdę udanych produkcji. Była nią między innymi „Planeta Singli”. Wydawać się może, że polskie komedie romantyczne są schematyczne, sztuczne, bez polotu – nie w tym przypadku. Urocza Ania (Agnieszka Więdłocha) oraz przystojny Tomek (Maciej Stuhr) pokażą Wam komedię romantyczną rodem z Hollywood i to, że prawdziwą miłość można znaleźć wszędzie, nawet przez Internet.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska