Kończą się prace nad humanoidalnym robotem Method-2

06/01/2017


Południowokoreańska firma Hankook Mirae Technology rozpoczęła testy swojego dzieła, przypominającego roboty z filmów science-fiction. Dla fanów produkcji jak Transformers czy Gundam może to być nieco znajomy widok.

 

Method-2, bo tak nazywać się będzie ten robot, jest skonstruowany w humanoidalnym stylu, ale rozmiarem i wagą zdecydowanie przewyższa człowieka. Jego jedna elektroniczna noga waży około 140 kg, cały robot waży aż 500 kg, a wzrost koreańskiego robota to 4 metry. W korpusie tej maszyny jest miejsce dla operatora kontrolującego i sterującego ją. W projektowaniu robota brał udział sam Vitaly Bulgarov - pochodzący z Mołdawii projektant 3D, który swój udział miał w filmach Transformers, Robocop czy Terminator. Prace nad projektem rozpoczęto w 2014 roku, zainwestowano jak dotąd ponad 200 milionów dolarów i zaangażowano 30 inżynierów.

 

Trwają jeszcze prace nad ostatecznym oprogramowaniem robota. Nie są znane konkretne działania i czynności, do których robot mógłby się przysłużyć społeczeństwu w przyszłości. Biorąc jednak pod uwagę jego siłę i gabaryty przewiduje się, że będzie on przydatny w załadowaniu bardzo ciężkich towarów. Może znaleźć swoje zastosowanie również w policji jako uliczny patrol lub pomoc w przypadku klęsk żywiołowych. Yang Jin-Ho - prezes Hankook Mirae Technology dodaje, że robot będzie też dostępny w miejscach, do których nie powinien być wysyłany tylko sam człowiek np. miejsca zagrożone wybuchami.

Produkcja robota zapowiedziana jest na koniec bieżącego roku, a cena za jedną sztukę ma wynieść 8,3 miliona dolarów, co w przeliczeniu daje 36 milionów złotych. 
 

Do którego kultowego tytułu pasowałby wam najbardziej Method-2?

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska