Wegetarianizm – dlaczego?

 

Coraz więcej osób ogranicza spożywanie mięsa lub całkowicie z niego rezygnuje. Wegetarianizm czy weganizm to nie moda a świadomy wybór zdrowego i etycznego życia. Tak, uwierz, DA SIĘ ŻYĆ BEZ MIĘSA, nie jedząc przy tym tylko samej sałaty.

Pomysłów na zdrowe i pożywne posiłki dzisiaj – w dobie instameal – jest naprawdę dużo i każdy znajdzie coś dla siebie. Wege posiłki są bardzo rozbudowane i bogate we wszystkie potrzebne składniki. Jeśli myślisz, że białko znajduje się tylko w mięsie i wegetarianie mają niedobory tego składnika, to powielasz po raz kolejny nudny stereotyp. Owoce i warzywa to solidna podstawa, ale wzbogacenie diety roślinami strączkowymi, zbożami oraz kaszami odpowiednio uzupełni zapotrzebowanie organizmu.

 

Trudno sobie wyobrazić cierpienie i lęk drugiej istoty. Odebranie matce dziecka jest czymś karygodnym i wiążę się z ogromnym bólem również wśród zwierząt, które TEŻ CZUJĄ. Dzisiejszy przemysł to ilość, im więcej tym lepiej dlatego produkowanie mięsa na szeroką skalę odbywa się w okropnych warunkach i okolicznościach. Zwierzęta faszerowane są m.in. antybiotykami, hormonami, stymulowane do nieodpowiedniego rozwoju.
Zabijane są w okrutny sposób, który ludzkość nazywa „humanitarnym”. Poświęć jeden wieczór i zobacz jak człowiek „humanitarnie” radzi sobie z ubojem w dokumencie „To tylko zwierzęta”.

Jeśli myślisz, że to nadwrażliwość, powinieneś chociaż egoistycznie pomyśleć o swoim zdrowiu. Coraz częściej docierają do nas informacje, o tym, że spożywanie pokarmów mięsnych przyczynia się do powstawania groźnych chorób. Zagrożone może być nawet twoje serce. Lekarze również alarmują o ograniczanie spożywania mięsa.


Ludzie zmierzający ciągle do masowej produkcji dóbr i usług niszczą ostatki naturalnego środowiska.


Możesz chociaż częściowo przyczynić się do mniejszej ilości spożywania mięsa, nawet z czystej przekory. Podejmij 30-dniowe wyzwanie bycia Wege i sprawdź, jak wiele dobrego zrobisz dla siebie i środowiska, w którym żyjesz. Podając maila na stronie zostanwege.pl, w zależności od dnia, dostaniesz m.in. ciekawe przepisy oraz inne cenne porady.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska