Użytkownicy Windows 10 niebawem mogą poczuć ulgę podczas grania

04/01/2017

 

Wśród posiadaczy najnowszego systemu operacyjnego zaserwowanego przez firmę Microsoft krytyka tegoż produktu, od samego zaprezentowania aż do chwili obecnej, nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Jedną z wytykanych wad produktu jest mała płynność gier, która w sposób znaczący wpływa na ich wydajność. By ją poprawić, gracze muszą ręcznie „grzebać” w procesach komputera. Dla mniej zaawansowanych w programowaniu komputerowym nie jest to ani wygodne, ani bezpieczne rozwiązanie, w dodatku nie daje ono stuprocentowej gwarancji sukcesu.

Aktualizacja oprogramowania o nazwie „Redstone 2”, zaplanowana na pierwszą połowę tego roku, będzie starała się spełnić wiele oczekiwań klientów Microsoftu. Są też i pierwsze oznaki sugerujące, że i Windowsowi gracze nie zostaną pominięci. Co więc sprawiło, że osoby grające na Windows 10 z nadzieją i niecierpliwością powinny wyczekiwać wydania kompletnej aktualizacji?  

 

 

Jest to sprawka najnowszej częściowej aktualizacji systemu o nazwie „Windows 10 build 14997”. Posiada w sobie dużo unowocześnionych funkcji, ale jeden plik zawarty w tej wersji pozwala na uruchomienie wyobraźni wśród graczy. Nosi on nazwę „gamemode” („Tryb Gry” przyp. tłum.), a znalazł i pochwalił się tym na Twitterze użytkownik posługujący się loginem „WalkingCat”. Według niego jest to dowód na szykowanie się Microsoftu na wprowadzenie specjalnego trybu ułatwiającego korzystanie z gier. Już kiedyś na tym samym profilu wyciekły informacje o odświeżeniu programu „Paint”, które okazały się zgodne z prawdą, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo graniczące wręcz z pewnością, że tym razem będzie podobnie.

 

Co oznaczałoby wprowadzenie tego trybu?  Najczęściej wymieniany wśród spekulantów jest następujący scenariusz:  podczas uruchamiania gry, wszystkie inne procesy i działania na komputerze obciążające jego funkcjonowanie miałyby zostać zredukowane do minimum. Następnie cała praca zostałaby skonsolidowana i poświęcona na jak najlepszą wydajność i płynność w grze.

 

Kompletną niewiadomą jest, czy ten tryb obejmie wszystkie gry, czy może będzie dotyczył on tylko tych tytułów dostępnych w Windows Store. Jeśli jednak spekulacje się potwierdzą oraz gigant z miasta Redmond nie ograniczy trybu gry to liczba przeciwników Windows 10 gwałtownie spadnie i większość użytkowników będzie w stanie wybaczyć inne niedoskonałości najnowszemu produktowi Microsoftu.  

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska