Wyjątkowo smutny czas – podsumowanie roku 2016

31/12/2016

 

 

Mijający rok 2016 był wyjątkowo ciężki, przepełniony łzami i wielkimi tragediami. Odeszło zbyt wiele znanych i cenionych osób, stały się rzeczy, o których świat nie zapomni nigdy. Takiego roku jeszcze nie było – jest wyjątkowy i bardzo dobrze, że się kończy. Oby następny przyniósł nam więcej szczęścia.

W 2016 roku bardzo dużo działo się w świecie polityki. To rok wygranej Donalda Trumpa, który początkowo miał nawet nie dostać nominacji do kandydowania od partii republikańskiej, a w ostateczności zostanie prezydentem. Rok Syryjskich „sukcesów” Władimira Putina i jego konflikty z USA. Rok oczekiwania na wynik referendum w sprawie Brexitu, którego celem było wzmocnienie pozycji Davida Camerona, a wynik miał być tylko formalnością. Stało się inaczej, Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej. Rok kryzysu w polskim Sejmie. Okupacja sali plenarnej, ustawa budżetowa kontrowersyjnie podpisana w sali kolumnowej. Bardzo dużo afer jak na skromne 12 miesięcy.

 

Był to rok przepełniony zamachami terrorystycznymi. Tragedie, które wydarzyły się w Orlando, Nicei, Bagdadzie, Lahaur, Ankarze, Brukseli czy ostatnia tuż za naszą zachodnią granicą. Berlin, polska ciężarówka i jarmark bożonarodzeniowy. To tylko te głośniejsze, brutalniejsze, te, o których przez kilka dni ciągle mówiły wszystkie media. Trzeba przyznać, że był to wyjątkowo „pracowity” rok dla ISIS, tyle zamachów nie przygotowali chyba jeszcze nigdy.

 

Pod względem sportowym. Olimpiada w RIO, która największą sławę zyskała przez aferę dopingową. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i niespodziewana wygrana Portugalii, która na początku turnieju prezentowała się bardzo źle, w pierwszej fazie była to jedna z najsłabszych drużyn. W 2016 roku pożegnaliśmy wielu sportowców. Świat bokserski stracił swoją legendę – Muhammad Ali zmarł 3 czerwca. Katastrofa samolotu w Kolumbii, w wyniku której śmierć poniosła prawie cała drużyna Associação Chapecoense de Futebol. Jednak było też kilka pozytywnych wydarzeń sportowych. Kibice Realu Madryt świętowali wygraną w Lidze Mistrzów, historyczna la undécima stała się faktem. Puchar Świata w Klingenthal i wielkie zwycięstwo Polaków w konkursie drużynowym. Wspaniała forma naszych skoczków napawa optymizmem. Wydaje się, że w tym sezonie to właśnie oni dadzą nam dużo powodów do uśmiechu.

 

W tym roku jednak to świat muzyki stracił najwięcej. Co chwile słychać było o śmierci kolejnej wielkiej legendy. Odeszły takie gwiazdy jak: David Bowie, Prince, Christina Grimmie, George Michael, Leonard Cohen i wielu innych.

Nawet w show-biznesie stało się coś, czego przewidzieć nie było można. Rozstanie stulecia. Najsłynniejsza para na świecie postanowiła się rozwieść. To koniec małżeństwa Angeliny Jolie i Brada Pitta. Szok!

I coś pozytywnego, coś bardziej nam bliższego. Anna Lewandowska jest w pierwszej ciąży. Tak wielkiej fali szczęścia i tylu komentarzy w polskich mediach nie wywołały nawet narodziny księcia George'a i księżniczki Charlotte. Internet oszalał, można było odnieść wrażenie, że za chwilę ta informacja pojawi się na czerwonych paskach w telewizji z dopiskiem PILNE. Wielkie wydarzenie, to prawda, lecz trochę za duży szum.

 

Podsumowując, mijający rok przyniósł więcej złego niż dobrego. Chwilami ciężko było oglądać codzienne wydanie „Wiadomości”, bo były dni, że nie pojawiła się w nich żadna pozytywna informacja. Skandale, afery, zamachy, katastrofy, tragedie, pożegnania, rozstania to właśnie to kojarzy się najbardziej z 2016 rokiem. Wszyscy dobrze wiemy, że po każdej burzy wychodzi słońce. Być może w roku 2017 zaleje nas fala szczęścia, radości, optymizmu. Zobaczymy.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska