Świąteczne życzenia

Każdego roku zadaję sobie pytanie, czego życzyć innym? Zdrowia, bo najważniejsze. Miłości, bo bez niej życie nie ma sensu. Szczęścia – a czy ono nie wynika z poprzednich? No i te bardziej indywidualne życzenia – sukcesów, bo przecież one podwyższają naszą samoocenę.

Każde z tych życzeń na pewno jest szczere i ważne. Składając je sobie myślimy jednak zawsze o przyszłości. A jakby tak zatrzymać się na ułamek sekundy w tej jednej chwili?

 

Wieczór, blask świec, zapach choinki, uśmiechy dzieci i ten błysk w oczach na widok prezentów. Pięknie przystrojony stół, a przy nim tak nam bliskie, kochane twarze. Życzę wam wszystkim Świąt pełnych miłości. Siedząc przy wigilijnym stole nie zastanawiajmy się nad tym, ile będzie sprzątania lub co trzeba będzie zrobić po Świętach. Pomyślmy o tych, którzy nas otaczają, o ich obecności i miłości. I o tych, którzy jeszcze niedawno przy tym stole siedzieli razem z nami, a dziś bardzo nam ich brakuje. Odłóżmy jednak na bok snucie myśli o przeszłości i przyszłości. Życzę wam radości z przeżywania tej jednej, jedynej chwili w roku.

 

Zdrowie jest najważniejsze. Dlatego jego też będę wam życzyć. Żeby żadne choroby nie napawały was i waszych bliskich troskami. Ale żebyście też nie zapominali o tych, którzy cierpią i są samotni. Oni potrzebują wsparcia nas wszystkich. Jest tyle możliwości pomocy. Może Święta to właśnie ten czas, żeby chwilę pomyśleć i wesprzeć fundację, akcję charytatywną, czy po prostu uśmiechnąć się na ulicy do drugiego człowieka? Przecież cuda się zdarzają. Życzę wam, żebyście w nie uwierzyli. Zwłaszcza w tym czasie, kiedy największym cudem są narodziny Pana Jezusa.

 

Życzę wam mniej zmartwień. Każdy z nas na co dzień ma wiele trosk. Są te większe i mniejsze zmartwienia, ale dla każdego z nas równie trudne do pokonania. Zwolnijmy na chwilę i oczyśćmy umysł. Na pewno znajdzie się jeszcze czas, żeby się pomartwić, choć może wcale nie warto.

 

W dzisiejszych czasach chciałabym wam życzyć również umiejętności samodzielnego myślenia. Nie powtarzajmy pustych haseł usłyszanych gdzieś w telewizji, czy przeczytanych w Internecie. Miejmy własne zdanie i nie bójmy się go wyrażać czy bronić. Uwierzmy, że to nie my musimy się mylić, albo że racja czasami leży po środku. Życzę wam też umiejętności pójścia na kompromis – przecież nie warto marnować czasu na kłótnie.

 

No i życzę wam miłości. Ale tej, co ma wiele obliczy. Żebyście umieli odróżnić prawdziwe uczucia od tych, które gonią za pieniądzem.

 

Życzę wam też więcej uśmiechu, który może góry przenosić. I kiedy zapomnicie któregoś dnia zabrać go z domu, rozejrzyjcie się wokół lub zadzwońcie do kogoś bliskiego. Przypomnijcie sobie, dlaczego tak naprawdę warto się cieszyć.

 

No i jeszcze jedno, czego chyba życzę przede wszystkim sobie. Żebyście za rok również mogli przeczytać nasze życzenia. Bądźcie z nami, a my postaramy się Was nie zawieść. Tego życzę też bardzo mocno mojej redakcji.

 

Wesołych Świąt!

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska