A czy Twoje dziecko wierzy w Świętego Mikołaja?

12/12/2016

 

Wierzę, że Święty Mikołaj istnieje. Święta to magiczny czas. Czas, kiedy wszystko wokoło migoce, a w radio lecą świąteczne przeboje. Czas, kiedy zarówno starsi jak i młodsi zaczynają wierzyć w cuda.

 

W połowie listopada przyszła do mnie Hania. – „Mamusiu wyślij” – i wręczyła mi list zaadresowany do Świętego Mikołaja. Już od dawna wie, że prezenty kupują rodzice. Niemniej, nadal wierzy, że Święty Mikołaj gdzieś tam jest.

 

Dziecko jak najdłużej powinno wierzyć w Mikołaja. To pobudza jego wyobraźnię. Przede wszystkim marzy. Wyobraża sobie grubego pana, z siwą brodą, w czerwonym ubraniu, który przy pomocy elfów tworzy upragnione podarunki. Następnie wsiada do powozu i wraz z reniferami odlatuje obdarować nimi grzeczne dzieci. Nasze pociechy najpierw rysują, a później zapisują, co chciałyby dostać w prezencie. Po co odbierać im ten wspaniały czas?

 

W tym roku nie mieliśmy z Adamem pobudki o czwartej nad ranem tak jak rok temu. Za to jaką radość sprawiła nam reakcja Hani, gdy zobaczyła paczkę zaraz po przebudzeniu. Ola jeszcze nie zareagowała na prezent. Znacznie więcej radości sprawiło jej samo opakowanie. A ja kolejny raz z uśmiechem na ustach patrzyłam zakochana na moje dziewczynki i na ich radosne buzie.

 

W takich chwilach człowiek zdaje sobie sprawę, że znacznie lepiej jest dawać niż brać. I nawet my, rodzice, dziadkowie, nadal odczuwamy magię Świętego Mikołaja, który pod postacią elfów sprawia tyle radości całym rodzinom.

 

Teraz rozpoczniemy przygotowania do Świąt. Sprzątanie, gotowanie, ciekawa jestem jak to wszystko ogarnę z Olą na rękach. Razem na pewno jakoś sobie poradzimy. No i choinka. W tym roku żywa. Już nie mogę się doczekać!

 

A jak u Was wyglądają te przygotowania i szósty grudnia? Czy Wasze dzieci wierzą w Świętego Mikołaja? Piszcie do mnie, chętnie poczytam o Waszych pociechach.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska