Autodestrukcja, czyli nowy album Metalliki

 

Dawniej nie obyłoby się bez szumu medialnego. Dziś wieść ledwie obiła się o uszy fanów. Nowa płyta jest dobra – ale czy Metallica powinna być tylko dobra?

Tik-tak, tik-tak. Czas płynie nieubłaganie, rok 2016 zabrał wielu sławnych ludzi, wśród których znalazła się śmietanka świata muzyki. W tym roku doświadczyć możemy jednak także metaforycznych śmierci, co pokazuje nam Metallica. Wydany niedawno album Hardwired... To self-destruct to kolejny dobry album metalowy. No właśnie. Dobry. Po gigantach tworzących falę thrash metalu moglibyśmy spodziewać się znacznie więcej, a dostaliśmy album, o którym nikt nie powie, że wywołuje ciary. Ot, leciało w radiu, a podczas korków miło się tego słuchało. Czy to oznacza, że zespół, który odnosił kiedyś wielkie sukcesy, umiera śmiercią naturalną?

 

Grafika albumu przywołuje na myśl i takie perełki jak Facelift od Alice in Chains czy King Crimson i ich In The Court of the Crimson King. Widziane na niej emocje nijak się jednak mają do zawartości. Cała płyta utrzymana jest w klimacie, który przywołuje na myśl tylko jedno słowo – cliché. Oklepane rytmy, które brzmią jak żywcem przeniesione Death Magnetic, pozbawiono klimatu z poprzedniej płyty, prezentując fanom popłuczyny wyobraźni zespołu.

 

Wszystko to nie trzyma się kupy, biorąc pod uwagę relacje członków zespołu z czasu po premierze Death Magnetic, gdzie mówili o dużej ilości nowych pomysłów na kawałki, które zaskoczą fanów. Cóż, za zaskoczenie nie można na pewno uznać braku sukcesu nowego albumu, który nie zdobył serc fanów. Takiej muzyki moglibyśmy spodziewać się po dobrym zespole o przeciętnych umiejętnościach. Czy jednak Metallica to dziś przeciętny zespół? Oceńcie sami.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska