Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych 2016

Dziś o 17.00 w siedzibie Targów Lublin rozpoczęły się Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych. Na wielkiej hali 35 browarów wystawiło swoje stoiska. Targi potrwają do niedzieli, 27 listopada.

– „W tamtym roku była premierowa edycja Targów, w tym roku jest druga. Wielu browarom spodobało się u nas. Atmosfera była świetna, więc przyjechali również w tym roku, ale są też nowe” – mówi Paulina Kreczmańska z zespołu organizującego wydarzenie.

 

Na stoiskach można wypróbować około 120 różnych piw. Oprócz samej degustacji podczas tych trzech dni odbędą się również przeróżne wykłady, m.in. „Kącik pasibrzucha, parowanie piwa z jedzeniem nie jest trudne!”.

 

– „Może się wydawać, że jest to impreza dla osób, które lubią piwo. Tak naprawdę jednak kierujemy ją do wszystkich, ponieważ przychodząc tutaj, próbując różnorodnych smaków piwa, można się w nim wręcz zakochać” – dodaje Paulina Kreczmańska.

 

Pomiędzy stoiskami przechadzają się doradcy piwni, którzy służą pomocą nowo przybyłym smakoszom w kwestii doboru trunku.

 

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych są nie tylko okazją do wypróbowania różnego rodzaju piwa, ale również interesującym sposobem do spędzenia weekendu w gronie przyjaciół. Z takiego też założenia wyszła Natalia, studentka zielarstwa z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie:

– „Przyszliśmy tu, żeby spróbować innych smaków piw, niż te, które podają w barach. Wypróbowaliśmy już kilka i bardzo nam smakowały. Nie wiem, czy uda nam się pojawić w najbliższych dniach, ale na pewno warto było przyjść.”

 

Na targach swoje stoiska mają browary z różnych miejsc Polski. Każdy z nich stara się przyciągnąć klientów nie tylko smakiem piwa, ale również oryginalnym wyglądem swojego stanowiska. Naszą uwagę przede wszystkim przyciągnął Tattooed Beer, który przyjechał na Targi aż z Krakowa. Ich stoisko zachwycało kolorami bijącymi nie tylko ze standów, ale także z oryginalnych etykiet na butelkach, które projektuje dla nich tatuażystka, Izabella Solarz.

– „Byliśmy tutaj też rok temu. Chcemy, żeby mieszkańcy Lublina również mogli poznać nasze piwo” – mówił Łukasz Kubicki, piwowar, założyciel Tattooed Beer.

 

Nie tylko oni są na Lubelskich Targach Piw Rzemieślniczych po raz drugi. Podobnie jest z Browarem Maryensztadt, który w zeszłym roku odwiedził Targi jeszcze bez swoich produktów, a w tym roku może pochwalić się swoimi wyrobami. Pochodzą z Warszawy, a sam browar znajduje się w Zwoleniu.

– „16 grudnia, na naszych urodzinach, odkryjemy małą tajemnicę. Wkrótce będziecie mogli napić się naszego piwa na warszawskiej starówce. A już dziś zapraszamy do lubelskiego pubu Święty Michał, gdzie znajdują się nasze krany” – mówi zespół z Maryensztadtu, którego będziecie mogli spotykać na Targach do niedzieli.

 

Jedno jest pewne – warto się wybrać na Targi, żeby wypróbować wszystkie przepyszne piwa, które są tam prezentowane. Wstęp kosztuje jedyne 5 złotych, a można tam spędzić przyjemny weekend, począwszy już od jutra od godziny 15.15. W międzyczasie warto posłuchać wszystkich wykładów, które przygotowali dla Was organizatorzy. A jeśli w czasie degustacji zgłodniejecie – śmiało możecie udać się przed wejście do hali, gdzie czekają na Was wspaniałe food trucki. Zatem do zobaczenia i na zdrowie.

 Fot. Katarzyna Leszczyńska

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska