Zrób sobie selfie

Niby czasy się zmieniają, ale moda na #selfie trwa już od dobrych kilku lat i nie zamierza zniknąć z naszego życia. Nikogo nie dziwi, że w najmniej odpowiednim momencie sięgasz po telefon i robisz sobie zdjęcie.

Teraz dodatkowo możesz użyć kijka do selfie, żeby twój autoportret prezentował się rewelacyjnie. Uśmiechasz się, gdy widzisz te dziwnie wydumane miny na Instagramie, ale po chwili sam wdzięczysz się do telefonu i już masz w swojej kolekcji kilka popularnych #selfie. Wystarczy tylko dodać odpowiedni filtr i nasze zdjęcie prezentuje się naprawdę udanie:

 


1. Selfie z rana, tuż po przebudzeniu, bez makijażu i najlepiej też bez wymyślnego uczesania. Wniosek? Im bardziej #natural tym lepiej. Mam trochę wątpliwości czy ktoś chciałby oglądać nasze twarze takimi, jakie naprawdę są tuż po przebudzeniu, albo podczas sezonowej grypy? Cóż, niektórzy mają ten typ zdjęcia opanowany do perfekcji.

 

 

 

 

 

2. Selfie z „siłki”, czyli stajesz obowiązkowo przy lustrze, napinasz mięśnie, (koniecznie musisz mieć sportowy strój), dobrze by było mieć w tle tę siłownię albo chociaż skakankę w kadrze. Nieważne po czy przed treningiem, to zawsze motywuje! Mistrzami w tego typu zdjęciach są oczywiście osoby znane, które związały się ze sportem. Przy takim zdjęciu z odpowiednim tekstem dostajemy wówczas zastrzyk motywacji.

 

 

 

3. Selfie z kotem, psem czy innym zwierzakiem. To zawsze rozczula, prawda? Nie ma nic lepszego niż zabawa ze swoim pupilem, a że przy okazji zrobisz zdjęcie – to przecież normalne. Skorzysta na tym najbardziej twój zwierzak, bo nawet nie wie, jak dobry dzióbek zrobił! Takie zdjęcia rozczulają, wzbudzają zachwyt i zbiorowe „ooooo jaki słodziak”. Dodatkowe serduszka gwarantowane!

 

 

 

 

4. Selfie typu #ootd, czyli outfit of the day, to trochę dla osób interesujących się modą, chociaż z perspektywy dzisiejszych czasów to typ zdjęcia dobry dla wszystkich, bo nawet w piżamie można wyglądać stylowo i podążać za obowiązującymi trendami. W ogóle moda jest tak kolorowa, że każdy strój można nazwać modnym i spokojnie oznaczyć przy zdjęciu #ootd. Dobry efekt tego typu zdjęcia można uzyskać też w przymierzalniach sklepów!

 

 

 

 

 

5. Selfie rybka, czyli #fishgape. Robisz zdjęcie twarzy z lekko otwartymi ustami. Nie, nie nie! Nie robisz już dzióbka, bo to trochę passé, teraz trzeba ustawić usta w rybkę, to wysmukla kości policzkowe i wygląda naprawdę dobrze.

 

 

 

 

 

 

Moda na selfie stała się bardzo popularna ale i niebezpieczna. Osoby, które nadużywają wstawiania portretów na Instagramie zdaniem psychologów mają problemy z psychiką. Maniakalne wstawianie tego typu zdjęć może prowadzić do porównywania siebie z innymi, uzależnienia od wyglądu itp. Ważnym zjawiskiem jest też wszechobecny „hejt”, liczne negatywne komentarze, które pojawiają się pod rożnego rodzaju zdjęciami, mogą dodatkowo zaniżyć samoocenę samego autora. Dlatego warto nie tylko podejść samokrytycznie do siebie, ale i uważać na to, co chcemy pokazać szerszej „publiczności”, ponieważ w Internecie nic nie ginie. Trochę zdrowego rozsądku nie zaszkodzi, wstawiajmy zdjęcia z rozwagą, nawet te śmieszne!

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska