Pomóż dzieciom przetrwać zimę

 

Wielka Uliczna Zbiórka Darów ogarnęła wczoraj ulice Lublina i innych dużych miast. Wolontariusze zbierali słodycze, ubrania i inne dary w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Przez cały dzień w Radiu Lublin odbywały się występy wieńczące zbiórkę.

Akcja została zapoczątkowana w 1992 roku w Lublinie. Z biegiem czasu coraz więcej miast przyłączało się i aktualnie jest to ogólnopolskie wydarzenie. Pomysłodawczynią jest pani Ewa Dados  – dziennikarka Polskiego Radia Lublin. Dzisiaj „ciocia Ewa” pomaga sztabom w zbiórkach.

 

Od godziny 10 do 15 w osiemdziesięciu pięciu miejscach w Lublinie wolontariusze czekali z tekturowymi pudłami na dary. Do akcji przyłączyły się również lubelskie gwiazdy, m.in. Piotr Selim, który również zachęcał do wzięcia udziału w akcji. Wyjątkowość przedsięwzięcia polega na tym, że nie są zbierane żadne pieniądze, jedynie dary rzeczowe, takie jak słodycze, trwała żywność, ubrania, przybory szkolne, książki czy środki czystości. Ludzie bardzo chętnie pomagali i wrzucali coś od siebie.

 

Uwieńczeniem dnia były występy w siedzibie Polskiego Radia Lublin. Na początku mogliśmy podziwiać talenty milusińskich. Zaprezentowały się dzieci z różnych szkół i ośrodków kultury, m.in. z Niepublicznego Ogniska Muzycznego "Akademia Talentów" działającego przy Lubelskiej Szkole Jazzu. Później na scenie wystąpili m.in. wspomniany Piotr Selim, Szalom Chełm, Natalia Wilk, czy Marek Andrzejewski z synem Michałem. Sala może nie pękała w szwach, ale była miła atmosfera i ci, którzy zdecydowali się przyjść na pewno tego nie żałowali. Wolontariuszki zachęcały dzieci do wspólnego tańca, wszyscy klaskali i uczyli się piosenek.

 

Dary będą zbierane do końca roku kalendarzowego, a następnie przekazywane ubogim i wielodzietnym rodzinom, ośrodkom szkolno-wychowawczym i domom dziecka. Przyłączcie się do akcji! To nie kosztuje wiele, a komuś sprawi ogromną radość! :)

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska