"Jesień z profilaktyką" za nami!

Piątkowy wieczór. „Bystrzyca” przy Alejach Zygmuntowskich. Przemiłe panie witają wszystkich przy wejściu i rozdają naklejki z uśmiechniętymi buźkami. Ze sceny słychać „Przez Twe oczy, te oczy zielone”, a publiczność śpiewa na całe gardło i klaszcze ile sił. Tak w skrócie wyglądała impreza „Jesień z profilaktyką”.

 

Wczoraj na hali MOSiR odbyła się impreza w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Lublin pt. „Jesień z profilaktyką”. Propaguje on aktywne i atrakcyjne spędzanie wolnego czasu oraz bezpiecznego i zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień. Przy wejściu rozstawione był stoliki, przy których siedzieli specjaliści udzielający porad na temat problemów z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Zainteresowani mogli również zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Ponadto w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” wolontariusze zbierali słodycze dla dzieci.

Wieczór uświetniły występy dwóch zespołów. Pierwszym z nich był zespół Strefa, który współtworzy pięć osób, w tym tylko jedna kobieta – wokalistka Eliza. Zespół gra rockowe covery polskich hitów. Śpiewali m.in. „Mój jest ten kawałek podłogi” czy „Plastikowa biedronko”. Publiczność bawiła się świetnie, mnóstwo dzieci tańczyło na środku. Między występami były konkursy z nagrodami, w których prowadzący zadawał pytania związane z akcją „Stop pijanym kierowcom”.

Gwiazdą wieczoru był zespół Akcent. Króla disco polo nie trzeba nikomu przedstawiać. Publiczność oszalała, wszyscy śpiewali i trzymali „rączki w górze! wysoko! mocniej!” Hity Zenka i Ryśka śpiewane były na całą halę i nawet ci, którzy udawali, że się nie bawili, przytupywali nogami. Byłam na niejednym koncercie tego zespołu i zawsze są tłumy, wszyscy śpiewają, klaszczą i okazuje się, że znają chociaż refreny piosenek. ;)

 „To był jeden z najlepszych koncertów, na jakim byłam ostatnimi czasy” – powiedziała jedna z uczestniczek. „»Jesień z profilaktyką« zawsze organizuje świetne koncerty i od paru ładnych lat jestem co roku. Nie mogę się doczekać następnej imprezy”. My też nie możemy doczekać się kolejnej edycji i tego, by było więcej takich akcji.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska