Nie żyje Leon Russell – znany muzyk i tekściarz

 

 

 

Multiinstrumentalista znany ze współpracy z Bobem Dylanem, Georgem Harrisonem czy Rolling Stones, znajdujący się w Rock and Roll Hall of Fame zmarł w niedzielę. Miał 74 lata.

 

Według relacji żony muzyka, Russell zmarł we śnie.

Z informacji na jego stronie: “(...)Legendarny muzyk i autor tekstów pochodzący z Tulsa w Oklahomie, który wykonywał swój przepełniony gospelem południowy boogie piano rock, blues, country od ponad 50 lat.”

 

 

 

Elton John, który współpracował ze zmarłym, złożył kondolencje na Twitterze: “Mój drogi Leon Russell odszedł zeszłej nocy. Był mentorem, inspiracją i był dla mnie tak miły" pisze John. "Dziękuję Bogu, że udało nam się spotkać i stworzyć The Union. Miał dobrą reputację i czuł się spełniony. Kochałem go i zawsze będę kochał."

Russel borykał się z wieloma problemami zdrowotnymi, wśród których była operacja mająca powstrzymać wyciek płynów mózgowych w 2010. Przeżył także zawał serca w lipcu tego roku, co spodowowało, że znów potrzebował operacji.

 

Był artystą, którego muzykę mogliśmy usłyszeć w wielu piosenkach różnych wykonawców. Między innymi współtworzył “Strangers in the night” Franka Sinatry czy “Come softly to me” zespołu Fleetwoods, a także każdy kawałek Beach Boys. W 2011 John wprowadził Russela do Rock and Roll Hall of Fame:

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska