Niebezpieczeństwo postępu a muzyka – wywiad z zespołem Spring Rolls

 

RGB to nowy kawałek lubelskiego zespołu, zapowiadający ich nową płytę. Poruszają w nim temat, który od lat jest ignorowany przez media pęd technologiczny. Z tej okazji postanowiłem porozmawiać z nimi o muzyce, życiu i przyszłości. I zapowiedzianej płycie.

RGB to pierwsza piosenka, którą nagraliście w języku polskim. Co Was nakłoniło do takiej zmiany?

 

Chyba przede wszystkim potrzeba wyrażenia się w odpowiedni sposób. Staramy się nie narzucać sobie sposobu przekazywania emocji. Jeśli czujemy, że tekst lepiej brzmi i ma mocniejszy przekaz w języku polskim – tworzymy po polsku, jeśli w tych kategoriach wygrywa angielski – piosenki powstają w tym właśnie języku. Dlatego na płycie znajdą się zarówno polskie jak i angielskie utwory.

 

Podjęliście się ciężkiego tematu pędu technologicznego. Co was do tego natchnęło?

 

Niespokojna sytuacja na świecie jaka wynika z tego szaleństwa. Codziennie widzimy dokoła siebie mnóstwo zwykłych, nieświadomych niebezpieczeństwa ludzi wpatrzonych w ekrany swoich multimedialnych wyświetlaczy. Codziennie dostajemy pęk nowych, niepokojących informacji o potędze danych, jakie pozostawiamy po sobie w Internecie, o włamaniach na prywatne sieciowe dyski, czy konta bankowe. Pomyślcie, że wśród tych dzieci, które korzystają w tej chwili, nieświadomie z Messengera, Skype’a, czy innych form rozmów internetowych jest prawdopodobnie przyszły prezydent/premier/kanclerz. Osoba, która ma dostęp do takich prywatnych danych za kilka lat będzie właścicielem całego świata, mogąc szantażować polityków, ustawiać rządy po swojej myśli i zarabiać niebotyczne sumy pieniędzy. To przeraża, przed tym chcemy ostrzec nasze społeczeństwo.

 

Czy w związku z takim tematem kierujecie tą piosenkę do jakiejś konkretnej grupy odbiorców?

 

Raczej trudno znaleźć grupę odbiorców, których to przesłanie nie dotyczy. Chcemy by nasza muzyka dotarła do jak najszerszego grona ludzi, mamy nadzieję, że uda się nam ta sztuka!

 

RGB to drugi teledysk na waszym koncie. Jakie są wasze wrażenia z pracy przed kamerą?

 

Kręcenie teledysków to wbrew pozorom bardzo ciężka robota. Oprócz tego, że wielogodzinny plan zdjęciowy naprawdę daje w kość to także praca na etapie organizacyjnym całego tego przedsięwzięcia jest mocno wyczerpująca. Dodatkowo, biorąc pod uwagę nasz ostatni teledysk – gdzie mieliśmy przyjemność współpracować z aktorem Marcinem Kwaśnym – to poprzeczka się podnosi, ponieważ zgranie wolnych terminów rozchwytywanego aktora, studia filmowego, całej ekipy, itd. to naprawdę nie taka prosta sprawa. Ale daliśmy radę.

Spring Rolls - RGB

 

Zapowiedzieliście nową płytę. Czego mogą spodziewać się fani?

 

Nie chcemy póki co zdradzać zbyt wiele – możemy powiedzieć, że będzie to rockowy krążek, coś w rodzaju koncept albumu. Będzie dużo o pędzie technologicznym o którym już wspomnieliśmy, ale też pojawią się wizje przyszłości i możliwości ratunku przed tym światem. Bardzo zainspirowała nas idea projektu Mars One, być może to jest rozwiązanie.

 

Co do materiału - został on nagrany w stolicy, w studiu Kamienica. Za produkcję muzyczną odpowiada nasz przyjaciel Lech Pukos, miksem i masteringiem materiału zajmuje się Jacek Miłaszewski. Szczerze mówiąc sami nie możemy się doczekać momentu, gdy otrzymamy zmiksowany materiał. Jedno co możemy powiedzieć, to to że tani skóry nie sprzedaliśmy! Dosłownie i w przenośni!

 

Czy zdradzicie nam datę jej premiery?

 

Materiał na pewno będzie gotowy jeszcze w tym roku, ale póki co powstrzymujemy się od podania dokładnej premiery krążka.

 

Czy czujecie się spełnieni w roli muzyków?

 

Oczywiście, że nie czujemy się spełnieni. Znając nasz charakter, nie wiem czy kiedykolwiek nastąpi taki moment.

 

Jak widzicie swoją karierę muzyczną za parę lat?

 

Funkcjonowanie zespołu rockowego uczy nas pokory, cierpliwości i wymaga ciężkiej pracy każdego dnia. Z takim nastawieniem patrzymy w przyszłość. Czy przyniesie to owoce za kilka lat i czy starczy nam sił? Tego nie wiemy. Póki co skupiamy się na teraźniejszości i staramy się wkładać w to 100% siebie. Plany na najbliższą przyszłość to: doprowadzenie do końca sprawy z wydaniem debiutanckiego albumu i koncertowa promocja materiału w 2017 roku.

 

Czekamy więc na nowy krążek. Na razie pozostaje nam katowanie przycisku „powtórz” pod RGB, trzymając kciuki za chłopaków.

Więcej informacji o zespole: 

 

Spring Rolls - Facebook
Spring Rolls - strona internetowa
Spring Rolls - Instagram

Spring Rolls - YouTube

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska