Jak przypadki rządzą życiem, czyli biografia Roberta Janowskiego

 

Pan Jaka To Melodia, Pan Nutka – te i inne określenia nie są nam obce. Wszyscy go znają, większość uwielbia za naturalność i poczucie humoru. Prowadzący jednego z najpopularniejszych programów TVP w niezwykle szczerej rozmowie z dziennikarką muzyczną, Marią Szabłowską, opowiada o swoim niezwykle barwnym życiu.

W biografiach najbardziej lubię to, że odkrywam jak mało wiem o człowieku, którego wydawało mi się, że znam. Albo, że nie ma czego o nim wiedzieć. Janowski nie ukończył żadnej szkoły muzycznej, a zaczynał dwie. Nauczył się grać na pianinie, ale w rozwijaniu talentu przeszkodził mu młodzieńczy bunt. Jego rodzice przeprowadzali się w zależności od tego, do jakiej jednostki przydzielili jego ojca pilota. Robert miał jedenaście lat, gdy rodzice się rozwiedli i na stałe osiadł w Sochaczewie z matką i siostrą. Osiem lat zajęło mu studiowanie weterynarii, przerywane śpiewaniem najpierw w Sekcji Zwłok, a potem Oddziale Zamkniętym. Po cichu marzył o aktorstwie na deskach teatru. Marzenie zaczęło się spełniać, gdy poznał Janusza Koftę. Zaczął od musicalu „Kompot”, potem było „Metro” – jeden z jego największych sukcesów zawodowych. Wyreżyserowany przez Janusza Józefowicza musical wystawiony był nawet na Broadwayu! Aktor jednak szybko musiał się pożegnać z nowojorską sceną i wrócił do Polski. Od tamtej pory daje recitale, występuje w teatrze, filmach, serialach i prowadzi teleturniej „Jaka to melodia”.

 

Mogłabym jeszcze wiele opowiedzieć o życiu Janowskiego, ale muszę pozostawić Was z chęcią przeczytania całej książki. Naprawdę warto, bo czyta się bardzo szybko. Biografia jest w formie rozmowy, język jest prosty, często kolokwialny i ma się wrażenie, jakby uczestniczyło się w rozmowie. Dodatkowo książka zawiera prywatne zdjęcia artysty. Po lekturze mam wrażenie, jakbym znała Janowskiego osobiście i to najlepsze, co może spotkać po przeczytaniu biografii.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska