„Złoty trunek” – czego jeszcze o nim nie wiesz?

 

Piwo. Złoty trunek, który uwielbiają miliony, a nie każdy wie, z czego się składa. Jakie są cztery podstawowe surowce, które zawiera w sobie piwo? Jak ocenić jego jakość? Na te i inne pytania odpowiada Tomasz Kopyra w swojej książce „Piwo. Co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka”.

Polski ekspert w dziedzinie piwa po odniesieniu sukcesu w Internecie postanowił zebrać swoją wiedzę i utrwalić ją w formie książki. Podzielony na cztery części poradnik wprowadza nas w świat surowców piwowarskich i procesu powstawania, tłumaczy symbole i zwroty zawarte na etykiecie oraz przedstawia bogatą historię tego trunku. Ponadto uczymy się oceniać, degustować, prawidłowo nalewać, a przede wszystkim wybierać dobre piwo, które zachwyci swoim smakiem. Książka zawiera również instrukcje warzenia piwa w domu. W jedenastu punktach autor pomaga rozpocząć swoją piwowarską przygodę najprostszą drogą.

 

Książka zachwyca przede wszystkim bogactwem cennych informacji. Wszystko jest starannie uporządkowane, napisane przystępnym językiem i zawiera łatwe do zapamiętania ciekawostki, którymi można w prosty sposób zaimponować znajomym.

 

Oto kilka przykładów:

* Chmiel wcale nie jest podstawowym składnikiem piwa. Produkcja nie obędzie się natomiast bez drożdży!

* Najlepszym kolorem butelki dla piwa jest brązowy.

* Na serwisie ratebeer.com znajdziecie oceny piw, browarów, barów czy sklepów w swojej okolicy.

* Warzenie piwa w domu jest jak najbardziej legalne.

* Nie da się zrobić bezalkoholowego piwa w domu.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj tę książkę i poszerz swoją wiedzę na temat tak pozornie wąskiego tematu. Sama nie spodziewałam się, że nawet kolor butelki ma wpływ na smak piwa.

 

 

Zobacz także: Kraftomania, czyli dlaczego warto spróbować piwa rzemieślniczego

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska