5 albumów na jesienne wieczory

 

Za oknem jesień w pełni. Wieczory coraz dłuższe i zimniejsze… Nic tylko położyć się pod kocem z kubkiem gorącej herbaty z cytryną i dobrą książką. Albo dobrym albumem w głośnikach. Przedstawiam Wam listę najlepszych płyt na jesienne wieczory.

  • Passenger – Young as the Morning Old as the Sea

Na pewno większość z Was zna piosenkę „Let Her Go" tego folk rockowego zespołu. Ale czy ktoś słuchał już najnowszej płyty? Niezwykle nastrojowe piosenki, chilloutowa i pogodna muzyka, ujmujące teksty i ciepły głos wokalisty rozgrzeją każde serce i poprawią humor, gdy za oknem plucha.

 

  •  Lana Del Rey – Born To Die – The Paradise Edition

Dla mnie Lana jest zjawiskowa, a półtorej godziny z jej płytą to najlepsze, co może mnie spotkać po ciężkim dniu. Hipnotyzujący głos, doskonała muzyka i oryginalne teksty piosenek… Tego się nie da opisać, to trzeba przeżyć.

 

  • Nothing But Thieves – Nothing But Thieves

Nieco ostrzej, ale nadal klimatycznie. Zespół poznałam rok temu, akurat wydali pierwszą (na razie jedyną) płytę i do tej pory plasują się na wysokim miejscu na liście moich ulubionych artystów. Moim zdaniem pozycja warta przesłuchania dla wielbicieli alternatywnego rocka.

 

  • One Republic – Waking Up

Długo zastanawiałam się, czy lepszy jest ten, czy może pierwszy album zespołu. Dopiero piosenka „Secrets” mnie przekonała. Uwielbiam ją płynącą w moich słuchawkach, gdy idę ciemnymi ulicami. Zresztą cały album jest świetny i sprawia, że cały świat wokół mnie znika.

 

  • Imagine Dragons – Night Visions

Imagine Dragons ma to do siebie, że już przy pierwszych brzmieniach ich piosenek uśmiech pojawia się na twarzy słuchacza. Miewają mocniejsze brzmienia (jak „Radioactive”), ale gdy tylko z głośnika popłynie „On Top Of The World” mam ochotę tańczyć i śpiewać, a humor momentalnie mi się poprawia. Jakbym faktycznie stała na szczycie świata. :)

 

 

Jeżeli macie ostatnio „gorsze” dni, a pogoda Was zniechęca do wszystkiego, mam nadzieję, że przy pomocy mojego zestawienia podniesiecie się nieco na duchu i przychylniejszym okiem spojrzycie na świat.  

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska