"Zostań Mistrzem Negocjacji" z Brianem Tracy

 

Negocjować uczymy się już od małego. Negocjatorem rodzi się każdy, ale żeby być skutecznym w swoich działaniach należy długo nad sobą pracować. W zostaniu mistrzem negocjacji najlepiej (na świecie) może pomóc człowiek, który jest ekspertem w tej dziedzinie – Brian Tracy.

Brian Tracy to światowej sławy mówca, pisarz, ekspert w dziedzinie negocjacji, technik sprzedaży, zarządzania oraz rozwoju biznesowego i osobistego. Założyciel firmy szkoleniowej Brian Tracy International, autor kilkudziesięciu książek, twórca wielu programów szkoleniowych dla mniej lub bardziej doświadczonych odbiorców. O tym człowieku można wypowiadać się w samych superlatywach, a ja miałam zaszczyt poznać go osobiście.

 

We wtorek 18 października po raz pierwszy w Polsce trzystu pięćdziesięciu uczestników miało okazję wysłuchać autorskiego programu Briana Tracy pt. „Zostań Mistrzem Negocjacji”. Słuchacze poznali techniki efektywnej komunikacji, dowiedzieli się, co zrobić, żeby warunki umowy były satysfakcjonujące dla obu stron oraz jak wprowadzić te porady w życie (również prywatne).

 

W pierwszej części konferencji pt. „Cechy najlepszych negocjatorów” słuchacze dowiedzieli się jakie są kluczowe cechy wśród dobrych negocjatorów. Przede wszystkim trzeba być miłym, spokojnym, konkretnym, ale i nie bać się zadawać pytań. Dobrych pytań. Takich, które okażą nasze zainteresowanie, wyeksponują wiedzę i ukażą potrzeby.

 

W drugiej części zatytułowanej „Strategie i taktyki negocjacyjne” Tracy zdradza, jak postępować w negocjacjach, aby uzyskać jak największe korzyści. Nie wykluczając oczywiście współpracy, która daje nam więcej niż rywalizacja. Kluczowe w komunikacji jest wzajemne zainteresowanie oraz założenie, że obie strony chcą się dogadać. Nie zapominajmy też, że jesteśmy przede wszystkim ludźmi i każdy ma rodzinę, zainteresowania, pasje. Postarajmy się dowiedzieć jak najwięcej o swoim rozmówcy, nawiążmy z nim przyjazne relacje, a to na pewno zaowocuje w dalszych negocjacjach.

 

Ostatnia cześć poświęcona była „technikom w negocjacjach sprzedażowych”. Zanim zaczniesz opuszczać cenę – zainteresuj produktem, pokaż, że życie Twojego klienta odmieni się, gdy go nabędzie. Dopilnuj, by obie strony były zaangażowane w rozmowę. Bądź uczciwy w swoich działaniach. Te i inne porady można było usłyszeć w ostatnim module wystąpienia.

 

Nigdy nie wiązałam swojej przyszłości z biznesem. Nie chcę tu powiedzieć, że Tracy zmienił moje życie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale zwrócił moją uwagę na jego istotny aspekt – do czego dążę? Co mnie blokuje w działaniu? Tracy ma w sobie tyle ciepła i mówi tak ciekawie, że cała sala była jak zaczarowana. Nie można się było oderwać od tematu i żadne inne myśli nie zaprzątały głowy słuchaczy. Sukces Briana Tracy polega na jego doświadczeniu – nie podaje suchych faktów i nie wbija do głowy teorii, ale poprzez liczne dygresje i ciekawe historie ze swojego życia naprowadza człowieka na właściwy tok rozumowania.

 

 

Konferencję zorganizowała Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju Tygiel. - „Briana Tracy cenię za sposób przekazywania wiedzy – bardzo prosty, konkretny, uporządkowany i rzeczowy. Często wzbogacony prawdziwymi historiami ze swojego życia, co pozwala na lepsze utrwalenie informacji. Zainspirowała mnie jego historia i to co osiągnął w swoim życiu, tak naprawdę wiele najbardziej znanych firm i najbogatszych ludzi osiągnęło swój sukces wraz z nim, a w międzyczasie znalazł czas na pisanie książek, tworzenie materiałów audio, konferencje i rodzinę. Jest to godne podziwu.” - mówi prezes zarządu Fundacji, Kamil Maciąg i dodaje - „Pierwszy raz o Brianie dowiedziałem się jakieś 7 lat temu, wtedy to zacząłem intensywnie poszukiwać wiedzy jakiej »nie uczyli nas w szkole czy studiach«. Stał się on moim, co prawda wśród grona innych osób, swego rodzaju mentorem i nauczycielem. Natomiast prawdziwą lekcją życia i biznesu stała się organizacja konferencji z jego udziałem. Był to sprawdzian szeregu moich umiejętności, jak i całego zespołu, a z drugiej strony pewne spełnienie własnych ambicji, udowodnienie czegoś sobie jak i osobom, które nie wierzyły w ten projekt. Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że dzięki Brianowi stałem się innym, mam nadzieję, że lepszym, człowiekiem.”

 

Nie da się w jednym artykule przekazać wszystkich porad Briana Tracy. Nie da się nauczyć skutecznej negocjacji ot tak. To długotrwały proces i ciężka praca, która przynosi fascynujące wyniki. Jeśli więc widzisz swoją przyszłość w biznesie – poszerz swoją wiedzę w tym temacie, bo naprawdę warto.

 

(Fot. Marcin Szklarczyk)

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska