15 piosenek, których tytułów nie pamiętacie!

 

Pewnie każdy zna to uczucie, gdy po głowie chodzi pewna piosenka, ale za nic nie możemy sobie przypomnieć jej tytułu. Dziś cofniemy się w czasie, by odkryć część tej tajemnicy.

15. The Verve – Bitter Sweet Symphony

Kawałek z końca lat 90. Niestety, jest to plagiat piosenki Rolling Stones – prawa majątkowe przejęło ABCKO Records, reprezentujące oryginalnych autorów.

14. Sixpence None The Richer – Kiss Me

Ha, kto się złapał na tym, że pomyślał “Hej, to piosenka z reklamy Bakomy!”? Piosenka o bardzo przyjemnym, ciepłym brzmieniu, które zapada w pamięć.

13. Radical Face – Welcome Home

Zespół zna niewielu, ale ich kawałek – prawie każdy. Tło wielu popularnych reklam, które zapada w pamięci. Idealny utwór na spokojny wieczór.

 12. Gnarls Barkley – Crazy

Hit okrzyknięty najlepszym kawałkiem roku 2006 z niezapomnianym wokalem CeeLo.

 11. GRITS – My Life Be Like (Ooh-Aah)

Tokyo Drift to już historia. Ale ten kawałek zapamiętamy jeszcze na długo. W skład zespołu wchodzą chłopaki z Tennessee, tworząc muzykę z gatunku chrześcijańskiego hip-hopu.

 10. MGMT – Kids

Zdecydowane brzmienie wprost zza oceanu, gdzie piosenka wciąż jest znana jako królowa list przebojów.

 9. Pixies – Where Is My Mind

Każdy zna, ale nie każdy o niej mówi. Wiemy przecież, jak brzmi pierwsza zasada…

 8. Caesars – Jerk It Out

A teraz – kurs północ. Szwedzka grupa indie rocka podbiła świat tym kawałkiem w 2002 roku, głównie przez komputerowe gry sportowe.

 7. Mr. Big – Wild World

Klasyczny wyciskacz łez z lat 70., który prawdziwą sławę zyskał dopiero w latach 90., w wykonaniu zespołu Mr. Big. Warto wspomnieć też o oryginale – jego twórca, Cat Stevens pozostaje jedną z najbardziej barwnych postaci muzyki do dziś.

 6. Chumbawumba – Tubthumping

Pora na Brytyjczyków. Choć to piosenka o podtekście politycznym, grana jest przy wielu różnych okazjach, a sam zespół również zmieniał tekst piosenki zależnie od występu i przekazu.

 

 5. The xx – Intro

Kolejny brytyjski zespół na liście. Może utwór nie pojawiał się za często w filmie, jednak według statystyk z Wielkiej Brytanii był to jeden z kawałków najczęściej pojawiających się w reklamach na przestrzeni ostatnich lat. Ten brytyjski zespół zadbał, byś szybko nie pozbył się ich piosenki z głowy.

 4. Wallace Collection – Daydream

Wersji było wiele, w zależności od potrzeb filmu. Melodia jednak zawsze była rozpoznawalna. Tak, jak i refren. Belgijski zespół o brytyjskiej nazwie osiągnął dzięki temu utworowi sukces, osiągając top listy przebojów aż w 21 krajach.

 3. M83 – Midnight City

Zimne piwo, impreza o zachodzie słońca i chill. Brakuje tylko jednego – dobrej muzyki. Francuski projekt Anthony’ego Gonzaleza, M83, jest znany z niezwykłego połączenia muzyki elektronicznej i rocka stając się synonimem tego klimatu.

 

 2. Elvis Presley – A Little Less Conversation

Kolejny przypadek, gdy cover staje się bardziej znany niż oryginał. Znaczna część filmów starego, dobrego Hollywood swego czasu wykorzystywała ten kawałek Króla Rock & Rolla jako tło w swoich produkcjach. Niewiele osób jednak wie, że po raz pierwszy pojawił się w filmie Live a little, love a little  z Elvisem w roli głównej. Najbardziej znany jest remix Toma Holkenborga, znanego także jaki JXL.

 1. Bill Conti

Każdy, kto choć raz widział Rocky’ego, rozpozna tę melodię. Bill Conti zdobył dzięki niej międzynarodową sławę i jest to obecnie jeden z jego najlepiej znanych utworów, zaraz obok czołówki do serialu Dynasty. 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska